Mężczyzna kierował osobowym citroenem mając w swoim organizmie 2,5 promila.

0
405

Wczoraj sztumscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym citroenem mając w swoim organizmie 2,5 promila. Ponadto w trakcie jazdy mężczyzna uszkodził dwa znaki drogowe. 50- latek stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Wczoraj Oficer Dyżurny Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu, który jadąc w kierunku Sztumu w miejscowości Gościszewo, zjechał na wysepkę oddzielającą dwa pasy ruchu uszkadzając dwa znaki drogowe. Na miejsce szybko zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Już po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd. Jak się okazało, kierujący był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Osobowy citroen został odholowany na parking strzeżony. Ponadto kierujący przyznał się, że kilka godzin wcześniej pił alkohol.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 50-latek, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments