Zmiany zasad w kwarantannie dla podróżujących.

0
762

Rząd wprowadza zmiany zasad kwarantanny granicznej. Dla przybywających ze strefy Schengen będzie obowiązkowa kwarantanna, z której zwolni test negatywny nie starszy niż 48 godzin. Przybywających ze strefy non-Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku – poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Wiceminister Marcin Horała ostrzegał przed skutkami zmian dla podróżujących samolotami. – Musimy ostrzec pasażerów, że będzie to się wiązało z wydłużonym czasem obsługi na lotnisku. Trzeba się liczyć z tym, że nieraz nawet do kilku godzin może upłynąć od wylądowania samolotu do wyjścia z lotniska, czasami będzie tak, że będzie trzeba dłużej poczekać w samolocie, na deboarding, na opuszczenie samolotu – wskazał. Trzeba się liczyć z tym, że będzie także oczekiwanie na kontrole straży granicznej przy wychodzeniu z samolotu. Niestety wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość.

Zmiany zasad kwarantanny granicznej Kancelaria Premiera wyjaśniła, co się zmieni w podróżach:

Strefa Schengen

– obowiązek posiadania negatywnego testu w kierunku koronawirusa. Test wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy,

– rodzaj testu: PCR lub antygenowy,

– wszystkie środki transportu – transport zbiorowy i indywidualny oraz piesze przekraczanie granicy,

– podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce mogą wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

Spoza strefy Schengen

– każdy z podróżujący zostanie skierowany na kwarantannę,

– z kwarantanny nie zwalnia test wykonany w kraju, z którego przybywa podróżny,

– podróżni, którym została nałożona kwarantanna mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny,

– rodzaj testu: PCR lub antygentowy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments