Zmarł Krzysztof Krawczyk

0
366

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legenda polskiej sceny muzycznej, artysta znany z przebojów “Parostatek” czy “Rysunek na szkle” miał 74 lata. W ostatnich tygodniach przeszedł COVID-19. W sobotę, po niemal dwóch tygodniach, opuścił szpital.

Krzysztof Krawczyk trafił do szpitala w poniedziałek, po tym jak nagle zasłabł. Zmarł w godzinach popołudniowych – przekazał w rozmowie z tvn24.pl jego przyjaciel i menedżer Andrzej Kosmala. Dodał, że o śmierci Krawczyka dowiedział się od jego rodziny.

Na Facebooku Kosmala zamieścił też krótki post. “Zmarł Krzysztof Krawczyk. R.I.P.” – napisał.

Legenda polskiej sceny muzycznej..

Krzysztof Krawczyk był jednym z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował nie tylko w Polsce, ale i w wielu miejscach na całym świecie. W swojej twórczości inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale też muzyką country. Miał na swoim koncie ponad 40 albumów.

“Parostatek”, “Jak minął dzień”, “Rysunek na szkle” czy “Trudno tak” – utwór nagrany z Edytą Bartosiewicz – to jedne z jego najsłynniejszych przebojów.

 

Przeszedł COVID-19. W sobotę wyszedł ze szpitala

Jeszcze w sobotę piosenkarz informował o tym, że opuścił szpital i wrócił do domu po leczeniu będącym efektem zakażenia koronawirusem. Podziękował wtedy fanom za modlitwę i życzenia. “Nie dajmy się wirusowi” – apelował.

Krawczyk o tym, że trafił do szpitala z COVID-19, poinformował 23 marca. Spędził tam niemal dwa tygodnie. “Niestety i mnie dopadł COVID” – pisał i dodawał: “muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę”. Ze szpitalnego łóżka prosił fanów o modlitwę. “Jak poczuję się lepiej, zaraz się odezwę!” – obiecał.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments