Zdarzenie z motocyklistą na drodze krajowej nr 55 – policjanci apelują o ostrożną jazdę.

1
942

W miniony piątek sztumscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Osobowy hyundai uderzył w motocyklistę. Kierujący jednośladem 40-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Policjanci apelują o ostrożna jazdę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na krajowej nr 55 pomiędzy Sztumem a Sztumską Wsią. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sztumskiej jednostki wstępnie ustalili, że kierujący osobowym hyundai, 43-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego jadąc w kierunku Sztumu w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania nie zauważył, że jest już wyprzedzany przez kierującego motocyklem w wyniku czego uderzył w kierowcę jednośladu.

Kierujący motorem 40-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący motorem oraz osobówką byli trzeźwi. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
stalewiak
stalewiak
7 dni temu

Zdrowia życzę.