Agresor odpowie przed sądem za znieważenie i atak na policjantów.

1
940

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 25-letni mężczyzna, który w czasie interwencji był agresywny, znieważył policjantów, naruszył ich nietykalność oraz kierował wobec nich groźby karalne. Z pomocą funkcjonariuszy zakładu karnego oraz policjanta, którzy byli po służbie, agresor został szybko obezwładniony i trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 55 pomiędzy Koniecwałdem a Sztumem, środkiem jezdni miał iść mężczyzna. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli osobę, która szła poboczem jezdni i zaczepiała jadące pojazdy. Jak się okazało 25-latek jest dobrze znany sztumskim policjantom. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, zaczął ich znieważać, a następnie próbował kopnąć jednego z nich. W tym samym czasie w okolicy interwencji przejeżdżało dwóch funkcjonariuszy zakładu karnego w Kwidzynie oraz policjant sztumskiej jednostki. Wszyscy mężczyźni byli po służbie. Na widok całej sytuacji trójka mundurowych zatrzymała się i pomogła obezwładnić agresora. Zatrzymanego mieszkańca Sztumu doprowadzono do sztumskiej jednostki. W trakcie doprowadzania mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny. 25-latek nie zaprzestał, nawet znajdując się w policyjnej celi, w której zniszczył siedzenia oraz w dalszym ciągu znieważał i kierował groźby karalne wobec policjantów.

Agresor noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, po wytrzeźwieniu usłyszał osiem zarzutów. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Sztumu odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto wobec mężczyzny toczy się inne postępowanie sprzed 3 miesięcy. Wówczas to 25-latek dopuścił się znieważenia wobec innego funkcjonariusza sztumskiej jednostki.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
8095
8095
6 dni temu

Kogo to obchodzi że byli po służbie. Robotę taką wybrali, więc niech nie narzekają