Policjant po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę

1
496

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni rowerzysta. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Sztumska Wieś. Ponadto kierujący jednośladem posiadał sądowy zakaz kierowania rowerem. Teraz mieszkaniec powiatu sztumskiego musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi.

Wczoraj będący po służbie policjant zauważył na drodze krajowej nr 55 mężczyznę jadącego rowerem. Rowerzysta poruszał się całą szerokością jezdni, co wzbudziło czujność i zainteresowanie funkcjonariusza. Mundurowy mając na uwadze bezpieczeństwo rowerzysty i innych uczestników ruchu drogowego zatrzymał kierującego rowerem. Podczas rozmowy z mężczyzną wyczuł od niego alkohol. Natychmiast powiadomił oficera dyżurnego sztumskiej Policji, który na miejsce wysłał patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 33-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

33-latek musi liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami karnymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Vod
Vod
24 dni temu

Teraz będą autografy, wywiady,wizyty w zakładach pracy itd, tylko niech zaczną sami maseczki nosić,bo jakoś nie widać aby przestrzegali wytycznych