OSP Stary Dzierzgoń z dofinansowaniem na nowy samochód!

2
829

To znakomita wiadomość dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzierzgoniu – dziś ukazała się lista rankingowa jednostek, które otrzymają dofinansowanie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Środki na zakup pojazdu pochodzić będą z budżetu gminy Stary Dzierzgoń, NFOŚiGW / WFOŚiGW, dotacji KSRG, dotacji MSWiA oraz środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych. Dzięki takim montażom finansowym w całym kraju zostanie zakupionych aż 314 pojazdów.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, w naszym powiecie zostało zakupionych już 6 fabrycznie nowych pojazdów. Koszt średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego to ponad 800 tys. zł. W ubiegłych latach na zakup pojazdów zdecydowały się gminy w Dzierzgoniu, Mikołajkach Pomorskich oraz Sztumie.

W tym roku o nowy pojazd ubiegł się również samorząd Gminy Stary Targ. Według naszych informacji auto miało trafić by do OSP Szropy. Jednak jak czytamy na liście rankingowej KG PSP jednostka nie uzyskała dofinansowania do zakupu nowego pojazdu.

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Strazak
Strazak
1 miesiąc temu

Zna ktoś przyczynę nie otrzymania dofinansowania przez osp szropy?

Waplewiak
Waplewiak
1 miesiąc temu

Pisze po raz kolejny. A kto powiedział że w Gminie Stary Targ chce się kupić auto? Było gdzieś o tym napisane ? uchwała jakaś czy coś? Brednie. Od poczatku nie było w planach tego auta.