Policjanci ze sztumskiej jednostki zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza

0
436

Policjanci ze sztumskiej jednostki zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza i próbował uszkodzić radiowóz. Mieszkaniec Sztumu za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli mężczyznę, który próbował wypić alkohol w miejscu objętym zakazem. Policjanci w związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem podjęli wobec niego interwencję. Mężczyzna widząc zbliżających się do niego policjantów wyrzucił butelkę i zaczął uciekać. Gdy policjanci dogonili 31-latka, ten zachowywał się agresywnie i wulgarnie, uderzał też pięścią w szyby radiowozu. Pomimo wydawanych przez policjantów poleceń  wzywających 31-latka do zachowania zgodnego z prawem, mężczyzna nagle rzucił się z pięściami w kierunku jednego z funkcjonariuszy próbując uderzyć go w brzuch i w klatkę piersiową. Mężczyzna został szybko obezwładniony i doprowadzony do radiowozu.

Zatrzymany 31-latek oprócz tego, że został ukarany wysokim mandatem karnym za popełnione wykroczenie, odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Mieszkańcowi Sztumu grożą 3 lata pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments