100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Policja podsumowała “Majówkę”

0
315

W weekend majowy sztumscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania poświęcone walce z pandemią. Funkcjonariusze przede wszystkim sprawdzali, czy osoby stosują się do obowiązujących obostrzeń. Policjantów można było spotkać wszędzie tam, gdzie lekceważono obowiązujące ograniczenia. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili blisko 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Z uwagi na panującą pandemię, każdego dnia sztumscy policjanci prowadzą wzmożone działania, których celem jest zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wzmożone kontrole trwają. Także w weekend majowy funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa oraz ust, zachowania dystansu oraz egzekwowania obostrzeń przez restauratorów.

Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Dzielnicowi, policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni sprawdzali, jak mieszkańcy stosują do wprowadzonych obostrzeń. Służby pełnione były przede wszystkim w miejscach, gdzie w przestrzeni publicznej mogło pojawić się zdecydowanie więcej osób.

Pod bacznym okiem mundurowych znalazła się również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można było doświadczyć kontroli, które były przeprowadzane przez mundurowych.

Od piątku w związku z niestosowaniem się do panujących obostrzeń mundurowi na terenie powiatu sztumskiego ujawnili blisko 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Kilkadziesiąt osób zostało pouczonych, 24 osoby zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednej sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Sztumscy policjanci przestrzegają!!!

Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości nawet do 500 zł, funkcjonariusze mogą skierować do sądu wniosek o jej ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments