„W 2,5 roku z pracy zwolniono 17-pracowników starostwa..” – Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego o sytuacji w Starostwie Powiatowym w Sztumie.

58
4091

Nie milkną komentarze po nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego, która odbyła się 30 kwietnia br. W czasie trwających obrad został złożony wniosek o odwołanie z funkcji starosty sztumskiego Sylwię Celmer, ponadto przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosława Frączek wysłała starościnę na zaległy urlop wypoczynkowy. Sylwia Celmer jednak z tego urlopu nie skorzystała i w poniedziałek pojawiła się w pracy podpisując listę obecności.

Sytuacja wydała się być bardzo konfliktowa. Trafiają do nas sygnały, że do końca nie wiadomo kto i w jakim stopniu odpowiada teraz za pracę starostwa. Z jednej strony jest wicestarosta Kazimierz Szewczun, który powinien przejąć obowiązki urlopowanej starościny, a z drugiej strony jest w dalszym ciągu w pracy obecna Sylwia Celmer, która nie skorzystała z urlopu. Jak mówi przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosława Frączek – starościna złożyła pisemną rezygnację z urlopu.

Ponadto warto zastanowić się kto jest pracodawcą Pani Starosty, a tu sprawa jest oczywista, że jest to Rada Powiatu Sztumskiego. Sprawę z pewnością rozstrzygną odpowiednie organy – dodaje przewodnicząca.

Szczegóły w materiale wideo.

guest
58 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

wywalić ją na zbity pysk. Nikt jej nie chce.  

On98
On98
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

Mam ochotę zaśpiewać tej kobiecie “Szczęśliwej drogi już czas… “

Sztumiak.
Sztumiak.
1 miesiąc temu

Buta pełną parą. Ta kobieta nie ma wstydu. Władza władza i jeszcze raz władza. Pogonic ją.  

ha ha
ha ha
1 miesiąc temu
Reply to  Sztumiak.

ale według tej pani ona to robi dla społeczności i dobra innych ludzi etc. słowa z ostatniej sesji …..

Tody
Tody
1 miesiąc temu
Reply to  ha ha

Tak robi to dla społeczności… Społeczność to nie jest tylko w Sztumie i Waplewie. Ta babka tego nie rozumie. Droga po mimo uchwały w Bruku dalej nie robiona, a chodnik w Waplewie bez uchwały zrobiony. Nie dziwne jest to?

Tody.
Tody.
1 miesiąc temu

Kabaretu ciąg dalszy. Ale popieram działania radnych. ps. Pani Dobrosława to ma głowę. Konkretna jak zawsze.  

Bliski Jo
Bliski Jo
1 miesiąc temu

A pisory teraz pisza pisma, z jakimiś stanowiskami. A niech ida w piz… Tylu fachowców zwolnić bo ludzi z postolina trzeba było zatrudnić. Nie wspominam już o tym jak bardzo ona się broni żeby jej nie wywalili. To jest skandal.

Dzierzgoniak
Dzierzgoniak
1 miesiąc temu

Radni wierze w Was. Bo jak nie wyjdzie Wam to i Was trzeba będzie pogonić.

życzliwy
życzliwy
1 miesiąc temu

sylwia odejdz z honorem.

On23
On23
1 miesiąc temu

Mam pytanie, słyszałem że ostatnie dni w starostwie to jest praca jak za kare. Tak niemiło tam jest. to prawda?

klasyk
klasyk
1 miesiąc temu

szach mat. lol. Sylwia zła partia…

Niki
Niki
1 miesiąc temu

Panie Redaktorze, ja mam taką uwagę. Na nagraniu z sesji widać jak Radny Kostrzewa ogląda Facebooka. Aż tak nudne są dla niego sprawy powiatu? Proszę spojrzeć i chętnie wysłuchał bym co ma do powiedzenia Pan Radny. Ziomek Sylwii. ps. mam nadzieję że radni odwołają ją.

Tom
Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Niki

Faktycznie, gościu przez dwie godziny ponad ciśnie facebooka. I my mu za to płacimy. To się nazywa skandal.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu

Ile w Was nienawiści? Naprawdę jest tak źle? Pani Przewodnicząca skoro jest Pani pracodawcą to nie jest tak, że pracownik zobowiązany jest do wykorzystania zaległego urlopu do końca września nowego roku? A więc skoro mówi Pani o 2019 roku to powinien zostać wykorzystany do września 2020? Kodeks pracy wskazuje, że jeśli pracodawca tego nie zrobił to podlega karze. A więc to może rada niedopełniła jakiś obowiązków? Może czas rozliczyć także Państwa z tego co zrobiliście przez 2.5 roku? Twierdzi Pani, że zostało zwolnionych 17 pracowników? Z tego co wiem to ciężko zwolnić pracownika samorządowego więc albo jest Pani w błędzie… Czytaj więcej »

Waplewiak
Waplewiak
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Tak jasne. Zrobiła duzo fajnych fotek. Gdzie się nie pojawiła to zdjęcie i zamieszanie. A i jeszcze jedno, skumplowała się z sołtysem z Sadułek. Podobno chce być wójtem. to tak na marginesie. Co do Pracy starosty, nie ma o czym pisać. Nieudolność i marazm. Brak nadzoru nad edukacją, brak nadzoru nad inwestycjami. Powiat leży i kwiczy. Tyle. I tu nie ma laurek. Tu trzeba pracować a nie robić sobie foty z każdej inwestycji. Najpierw radni, potem starości a na końcu wszyscy razem.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  Waplewiak

Oj no faktycznie, najpierw narzekacie, że nic nie robi a później za dużo zdjęć. Obojętnie co człowiek zrobi czy nie to jest źle? Na sesji Pani Przewodniczaca mówiła, że nie ma współpracy z samorządami a Ty mówisz, że kumpluje się z sołtysem. Nic z tego nie rozumiem. Może to jest czas aby każdy z nas zaczął myśleć swoim mózgiem? O ile każdy go posiada.

Poinformowany
Poinformowany
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Czesc wywaliła z pracy a czesc doprowadziła do takiego stanu ze sami odeszli. Czesc pracownikow szuka pracy bo nie chce z ta panią mieć już więcej nic wspólnego. Od pierwszych dni ,,panowania,, tej osoby było wiadomo ze poleca głowy. Nieoficjalnie mowilo sie o liście osób których należy się pozbyć i to skutecznie było realizowane. Wyśmiewanie, obrażanie , zarzucanie braku kompetencji to norma. Wiem ze trudno udowodnić mobbing ale ta osoba spelnia wszystkie warunki . Ps. Ja obserwuje od samego początku poczynania starosty i oprócz lansu to nie widzę nic więcej, a to ze coś jest robione to zasługa pracownikow, którym… Czytaj więcej »

Ha ha
Ha ha
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Mistrzynią i to niedościgniona w przewracaniu oczek to jest pani starosta ……. i bardzo dobrze ze nie można zwolnić łatwo pracownikow bo juz by nie było większości starych pracownikow,

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Ujawnił się pajacu, wtedy pogadamy

Iwona
Iwona
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Kim jesteś dla tej osoby, że tak stajesz w jej obronie? Karty na stół miłośniku!!

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  Iwona

Iwona weź wyluzuj. A kim Ty jesteś, że jesteś taka zbulwersowana?

gość
gość
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

czyli według “czytelnika <<Nie mówi Pani o tym ile wartościowych pracowników zostało i ile zostało zatrudnionych?>> ci co MUSIELI odejsc byli bezwartościowi ? Brawo. Proszę to powiedzieć tym pracownikom w oczy. Nie twierdzę ze wszyscy zatrudnieni pracownicy są źli, tylko nimi łatwiej manipulować i zastraszaś. Część osób co się zatrudniła już żałuje tej decyzji i szuka pracy, a niektórzy wylecieli np. ostatnio naczelnik wydziału Komunikacji – to już druga zmiana na tym stanowisku Ciągła rotacja nie służy wizerunkowi Starostwa, a poza tym ci co jeszcze zostali muszą robić za “niektóre gwiazdy” bo i takie zostały zatrudnione.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  gość

Proszę czytać ze zrozumieniem. Wtedy świat wydaje się łatwiejszy 😊

mieszkaniec Powiatu!
mieszkaniec Powiatu!
1 miesiąc temu

A może to Pani Frączek i ten cały zadufany Szefczun chcą cos ugrać??? za bardzo im zależy na usunięciu Starosty, nie dziwię się bo fundusz pozyskany z wiatraków przez Panią Celmer – wypiją oni. Trochę za dużo miedzy nimi i burmistrzem Dzierzgonia kumoterstwa- taka jest prawda, dlatego obecna Pani Starosta jest niewygodna! Sztum ma być dla Sztumu i powiatu Sztumskiego a nie dla person z Dzierzgonia. I ostatnia moja myśl- Pani Frączek, Panie Szefczun i pozostali radni- gdzie Wasza kultura osobista podczas sesji Rady Powiatu?? Nie zapędziliście się??? Tak Wam zależy na władzy, że nawet zapomnieliście co to są dobre… Czytaj więcej »

BOB
BOB
1 miesiąc temu

O widzę że odezwał się Pan Radny.., z PiS. Powtarzacie te brednie cały czas. Jak było z kampanią wyborczą na burmistrza Sztumu? Sylwia super, sylwia fajna i się nadaje. Mieszkańcy znają i widzą jaka z niej jest dobra persona i menager. Nikt nie uwierzył Wam w to że dbacie o mieszkańców. Gdzie pracuja Radni Krupa, Merchut i Pędziwilk? no słucham. A w czyim imieniu powiat miał by przejąc drogę gmina w Nowej Wsi? Słucham? A co z decyzjami na odpady w nowej wsi? Słucham?

Poinformowany
Poinformowany
1 miesiąc temu

A jak się zaprezentowała pani starosta? Na dowody przyjdzie czas.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Cóż to? Zabolało? Prawda o tym, że Celmer nie nadaje się na to stanowisko wywołuje próbę obrażania porządnych radnych? Wykąp się w zimnej wodzie może Ci przejdzie…

Obserwatorka z powiatu
Obserwatorka z powiatu
1 miesiąc temu

Pomijając fakt, że pani Celmer to niewłaściwa osoba na stanowisku starosty, przewodnicząca Rady, mimo pozornej kultury, bardzo niegrzeczna i agresywna w swoich wypowiedziach.
Niemiło się słucha.
Poza tym czy jest konkretna i z głową? Zastanawiające….Wcześniej, jako pracodawca, nie wiedziała o niewykorzystanym przez starostę urlopie? Chwyt na potrzeby chwili po prostu

Hi hi
Hi hi
1 miesiąc temu

Przyganiał kocioł garnkowi…pani Fraczek zapomniała ile razy była odwoływania i jak manipulowała zebraniami rady i radnymi, żeby tylko jej nie odwołali…już zapomniała ! Hi hi hi

rolnik
rolnik
1 miesiąc temu

Bardzo niewiarygodne co Pani mowi ,sama nie prowadzi rady jak trzeba ile razy Panią już odwoływano?

On
On
1 miesiąc temu

Jak Pani pyta w którym przedsiębiorstwie zwolniono tyle ludzi w takim czasie, to już odpowiadam w Dzierzgoniu po wyborach i to na znaczących stanowiskach samorządowych. Od prezesa RTI, dyrektorów w przedszkolach czy inne stanowiska.

Obserwator dzierzgonski
Obserwator dzierzgonski
1 miesiąc temu
Reply to  On

Ale nie w jednym urzędzie na umowach na czas nieokreślony. Z tego co wiem to dyrektorzy mają umowy na czas okreslony

Joker
Joker
1 miesiąc temu

art.52 par.2 Kodeksu Pracy Pracownik nie może zrzec się urlopu. W związku z tym, że pani Starosta, która jest pracownikiem samorządowym, nie wykonała poleceń rady jako pracodawcy podlega karom porządkowym wynikającym z ustawy o pracownikach samorządowych lub z kodeksu pracy.

Lulek
Lulek
1 miesiąc temu
Reply to  Joker

Art.9 Ustawy o pracownikach samorządowych
1. Pracodawcą starosty, wicestarosty i członków zarządu powiatu jest starostwo powiatowe.
2. Czynności z zakresu prawa pracy wobec starosty, związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady powiatu, a pozostałe czynności – wyznaczona przez starostę osoba zastępująca lub sekretarz powiatu, z tym że wynagrodzenie starosty ustala rada powiatu, w drodze uchwały.

Zasa
Zasa
1 miesiąc temu

Według mnie powiat Sztumski nigdy nie był dla Dzierzgonia. Ciekawe czy lepszym rozwiązaniem dla mieszkańców Dzierzgonia nie było by odłączenie się od tego marginalnego tworu.

Piotrek
Piotrek
1 miesiąc temu

Czas najwyższy na odsunięcie tej zadufanej w sobie persony, psującej obraz powiatu. Czy naprawdę nikt nie widzi, że pani Celmer to chorobliwa megalomanka? Ona cierpi, że nie jest premierem, a jest nikim. Pisze o sobie, że jest politykiem (!!!) a jest zwykłym zerem, bez odrobiny honoru. Naprawdę, nie wierzycie, nie stać powiatu sztumskiego na kogoś NORMALNEGO ????

***** ***
***** ***
1 miesiąc temu

Co sie stało że urząd przestal dobrze funkcjonować? Bardzo prosta odpowiedź… PiS przyszedł i zaczęło się… Sami ja wybraliście na starostę. Nawet nie brała udziału w wyborach do rady powiatu a wy ja i tak wcisneliscie. Wbrew głosom obywateli oraz wbrew przyjętemu obyczajowi że starostę wybiera sie z radnych! Drugi raz chcecie ja odwołać (i mam nadzieję że się uda) ale to po kiego grzyba ja wybierać najpierw?! Może by poinformować jakiś TVN czy Polsat że w powiecie sztumskim cyrk na kółkach jest. Za poprzedniej władzy Sztumski PiS co chwilę sciagal tv żeby kręcić afery. Może czas się odwdzięczyć…. *****… Czytaj więcej »

sztumiak
sztumiak
1 miesiąc temu

IDEALNY UKŁAD TRIO burmistrz dzierzgonia pani szewczun, starosta sztumu pan szewczun i prezes banku w sztumie pani fraczek. i siedzibe powiatu przeniescie do dzierzgonia a sztum i mieszkancy sztumscy dostana po tyłku. brawo, ale zescie sobie to wymyslili. wstyd i żenada

też sztumiak
też sztumiak
1 miesiąc temu
Reply to  sztumiak

Mi to wisi i powiewa kto rządzi, czy jest to osoba z Dzierzgonia, Sztumu, Starego Targu, Mikołajek czy też Starego Dzierzgonia. Stanowimy jeden powiat i te gminy wchodzą w skład POWIATU SZTUMSKIEGO. Starosta ma reprezentować cały powiat !!!!!!! Do tej pory czterech Starostów było ze Sztumu, może w innych gminach znajdzie się ktoś kto pociągnie ten wózek.

Śmieszek
Śmieszek
1 miesiąc temu

Skoro Pani Satrościna jest taka łaskawa, idealna i bardzo pracowita, to w czym problem? Niech ją odwołają, na drugi dzień rejestracja w posredniaku i cos jej znajdą. Do biedronki jak znalazł.

Twój stary
Twój stary
1 miesiąc temu

A ja to widze tak. Sztumiaków zawsze bolał Dzierzgoń. Sztumskie pisuary razem z Merchutem to elyta która się wozi jak by ministrami byli. Najbardziej to widac na jakiś uroczystościach. Na merchutra to się patzreć nie da. Poprzedniej kadencji jezdził na sesje powiatu bo chciał byc ważny. Teraz mysli że jest wazny, a te jego stanowiska… chłopaczku do szkoły…

Anty
Anty
1 miesiąc temu

Ale kogoś tu boli że Sylwia wyleci. O ja pierdu. TVP PiS normalnie przyjedzie.

jan
jan
1 miesiąc temu

widzę ze tu ktos nieźle czuwa nad usuwaniem niekorzystnych dla przewodniczącej komentarzy

Japa Koniu
Japa Koniu
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Tak prawo i sprawiedliwość.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
1 miesiąc temu

Rada Powiatu trochę sama sobie zawiniła, bo kto wybiera taką osobę na starostę, myśleli że ona to doceni i będzie pokorna a niestety stało się odwrotnie. jej poczynania mają jeden cel JA WAM POKAŻĘ KTO TU RZĄDZI jak słoma wystaje to lepiej mieć zatrudnionych takich pracowników, którzy się sluchają w myśl zasady lepiej byle kim rządzić niż byle kogo słuchać, ot i mądrzy uciekli , zrobił się bałagan totalny, nikt nic nie wie ale karawana idzie dalej. Wywalić tego nieudacznika , jak najprędzej to może jeszcze da się ten powiat uratować liczymy na rozsądek i rozwagę radnych

gość
gość
1 miesiąc temu

Racja lepiej późno niż w cale.

www
www
1 miesiąc temu

no i stało się jeszcze trochę i nie Ja Sylwia Celmer ale Ja Sylwia Cym..ał

Gumiś
Gumiś
1 miesiąc temu

Mnie bardziej niż brak kompetencji Pani Starosty (bo to oczywiste) interesuje Pani Radna Sylwia Kubik, która w ciągu 2 lat zmieniła swoje poglądy polityczne już 3 razy. Najpierw w Partii Pana Zwolenkiewicza , potem ostentacyjnie (pokazując kartkę do kamery) głosuje za Panią Celmer a teraz przeciw Pani Celmer. Ciekawa persona z tej pani. Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Sztumu i okolic.

Zwykły śmiertelnik
Zwykły śmiertelnik
1 miesiąc temu
Reply to  Gumiś

To co czytam i obserwuję, powoduje ciarki na plecach. Otóż wiadomo było od początku że Pani Celmer nie sprawdzi się na tym stanowisku. Jednakże ważnym jest, że można jeszcze błąd naprawić i normalnie funkcjonować, ratując dobre imię Powiatu. Nie potrzeba nam teraz wojen i kłótni. Jeśli mimo danej szansy ktoś się nie sprawdza to się go wymienia ot co. A do Przewodniczącej Rady Powiatu i do większości radnych, zaapeluję słynnego Andrzeja Kmicica ” Kończcie Wasz moście i wstydu oszczędżcie” póki jeszcze można wyjść z tego z twarzą.

Sztumiak
Sztumiak
1 miesiąc temu

Patrząc po oglądalności postu i komentarzach to chyba Pani Celmer nie jest pożądanym starostom. I mam nadzieję że Radni nie wymiekną…

Widz
Widz
1 miesiąc temu

Dziś podobno zebrał się sztab kryzysowy w P…

ObywatelRP
ObywatelRP
1 miesiąc temu

a ja powiem tak. Trzeba mieć jaja. I szkoda że niektórym radnym ich brakuje. Czego nie można powiedzieć o Przewodniczącej. Kobieta widać że oblatana w przepisach. I tak powinno się zarządzać a nie miękiszony same”

Greg
Greg
1 miesiąc temu

Ale Pisuary musza się wkur.. jak widzą te komentarze i siłę tego portalu. Swoją drogą jedyne miejsce gdzie można poznać te cyrki od kuchni.

Zwykły śmiertelnik
Zwykły śmiertelnik
1 miesiąc temu
Reply to  Greg

Jestem przekonany, że Rada Powiatu na tyle się przygotowała i zwarła na tyle, aby nareszcie uporządkować funkcjonowanie Powiatem. Aby pracujący tam ludzie mogli odetchnąć i z życzliwością oddać się swojej pracy. Wielu bowiem zostało skrzywdzonych i zwolnionych tylko dlatego, że kiedyś świetnie współpracowali z innymi Starostami. W tej obecnej walce na szabelki, i używając znanych słów których użyłem powyżej, czekamy na wygraną radnych i wybraniem spośród Was kompetentnej osoby, by mogła sprostać obowiązkom i wprowadzić ład i harmonię w Powiecie. Pamiętajcie że już niedługo suweren będzie miał swój głos, i przy urnie wyborczej oceni wasze powierzone Wam obowiązki, Droga którą… Czytaj więcej »

Radny
Radny
1 miesiąc temu

Odwołajmy tą starościnę i bedzie genialnie.

Obserwatorka z powiatu
Obserwatorka z powiatu
1 miesiąc temu

Ponownie mój komentarz zniknął wiec ponownie go udostępniam

945A58C8-6302-48C7-9CCF-88BC2D6831F0.jpeg
gość
gość
1 miesiąc temu

Ja tam dalej kibicuję radnym, aby podjęli jedyną słuszną decyzję, chociaż zrobili największą dopuszczalna głupotę. Jak powiedzieli A to niech idą dalej tą drogą. Na temat kultury osobistej co niektórych osób to można długo dyskutować, łącznie z kulturą osobistą p. Starosty. Bezsprzecznym jest fakt że to Rada kontroluje pracę Zarządu i P. Starosty. Tu nie ma co się obrażać. Jak jest to wszystko widać. Apel do Radnych jeżeli ta pani nie odejdzie to będziecie mieli na sumieniu między innymi wszystkich pozostałych jeszcze w pracy w Starostwie i podległych jednostkach pracowników. Tak naprawdę to te niedobitki ciągną jeszcze ten wóz, jak… Czytaj więcej »

Pianista
Pianista
1 miesiąc temu

Powiat sztumski funkcjonujący w obecny sposób jest tylko i wyłącznie narzędziem realizacji wlasnych celów politycznych na nadchodzące wybory. Tak nieudolnej rady, zarządu i reszty jeszcze nie było. Jedynie skupiają się na własnych wojenkach, podkopach i szukaniu błędów. Podobno zasiadają tam poważne osoby, tylko ja ich tam nie widzę… a każdy głos rozsądku jest tłumiony w zarodku. Powiat przysłowiowo “leży” od początku tej kadencji i aż żal patrzeć. Widać oni tam są sami dla siebie, nie dla nas.