Fenomenalny wynik Jana Zimy który przebiegł 46 km z Ultramaratonistką z Gdyni Wiolettą Czuryńska.

0
832

Ultramaratonistka z Gdyni Wioletta Czuryńska 22 kwietnia rozpoczęła bieg wokół całego województwa pomorskiego. To będzie ostatni etap przygotowań do biegu wzdłuż granic Polski. Jeśli to się powiedzie, gdynianka będzie pierwszą osobą, która pokona ten dystans. Na dzierzgońskim odcinku trasy biegaczce towarzyszyła gruba sportowców z Sekcji Lekkoatletycznej DKS Powiśle Dzierzgoń oraz Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun.

Trasa jaką miała do pokonania Wioletta Czuryńska była wymagająca, pomimo złych warunków atmosferycznych udało się pokonać zaplanowany dystans. Fenomenem tego dnia był dystans jaki pokonał Jan Zima, który uwaga biega od roku czasu. Razem z Wiolą przebiegł 46 km.

W 2023 roku biegaczka ma zamiar pokonać ponad 4000 km biegnąc wzdłuż granic Polski. Jeśli osiągnie swój cel, będzie pierwszą kobietą, która obiegła Polskę i pierwszym człowiekiem, który pokonał dystans 4000 km biegnąc wzdłuż granic. Polskę okrążyło dotąd dwóch biegaczy, jednak ich trasa została wytyczona w większej odległości od granic, w związku z czym była znacznie krótsza.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments