Sylwia Celmer żąda przeprosin od Przewodniczącej i Wicestarosty lub 200.000 tys. zł.

20
3933

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Radnego Powiatu Sztumskiego „Pismo do usunięcia skutków naruszeń oraz wygłoszenia publicznych przeprosin” przez Dobrosławę Frączak Przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego oraz Wicestarostę Powiatu Sztumskiego Kazimierza Szewczuna.

Jak czytamy w piśmie skierowanym do radnych, Sylwia Celmer domaga się od tych osób publicznych przeprosin o następującej treści:

O komentarz na temat pisma skierowanego do Radnych Powiatu Sztumskiego oraz Wicestarosty i Przewodniczącej Rady Powiatu Sztumskiego poprosiliśmy zainteresowanych. Dobrosława Frączek powiedziała jasnoPo ponad dwóch latach wymagała bym od Pani Starosty żeby po pierwsze poprawnie nauczyła się pisać moje nazwisko, bo w piśmie widnieje osoba o nazwisku „Frączak” a Przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego jest Dobrosława Frączek, to po pierwsze. Po drugie rzeczywiście sądowa sala rozpraw to wydaje się jedyne miejsce do spotkań z Panią Starostą! – dodaje Dobrosława Frączek

W piśmie adresowanym do samorządowców zastanawia fakt, że Starosta Powiatu Sztumskiego wystąpiła z żądaniami o przeprosiny ze swojego urzędu. Czyli jako starosta, a nie osoba prywatna, która poczuła się dotknięta wypowiedziami radnej i wicestarosty.

W dokumencie widnieje zapis o naruszeniu dóbr osobistych poprzez zniesławienie/pomawianie. W tym miejscu warto dodać, że Rada Powiatu Sztumskiego, może a nawet ma obowiązek wyrażać swoje zdanie na temat pracy oraz osób nim kierujących. W czasie sesji z 30 kwietnia wywiązała się nerwowa dyskusja na temat działania Starostwa Powiatowego w Sztumie w kwestii dróg. To właśnie wtedy doszło do konfrontacji słownej pomiędzy starostami.

Jaki jest cel przesyłania pisma do wszystkich radnych?

W wiadomości przesłanej z pismem, jeden z Radnych pyta o cel przesłania pisma z żądaniami przeprosin do wszystkich radnych a nie tylko do osób od których oczekuje się przeprosin? Czy ma to na celu zastraszenie pozostałych radnych by nie krytykować pracy Starosty? – dodaje Radny Powiatowy.

Faktycznie, sprawa wydaje się być kontrowersyjna i zastanawiająca. Faktycznie czytając uzasadnienie można odnieść wrażenie, że każda osoba która publicznie będzie krytykować pracę starosty może spodziewać się konsekwencji prawnych.

Kazimierz Szewczun dopowiada na zarzuty i martwi się o funkcjonowanie starostwa.

Sprawę skomentował również Wicestarosta Kazimierz Szewczun, który twierdzi żePani Starosta próbuje manipulować faktami. W moim w wieku, raczej już się wie do kogo co się mówi i kiedy. W sprawie ustalenia znaków ograniczających tonaż wystarczyło wykonać skrócona koncepcję organizacji ruchu. Pani Starosta twierdzi że nie, ja jednak twierdzę że tak.

W chwili obecnej sytuacja wygląda dramatycznie, bo jak wynika z naszych informacji od 4 maja do 28 maja na urlopie powinna przebywać Sylwia Celmer, która w chwili obecnej nie poszła na zaległy urlop, a dalej świadczy swoją pracę. Natomiast w ostatnich dniach wręczyła Wicestaroście nakaz wykorzystania zaległego urlopu, którego on nie przyjął. Natomiast Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosława Frączek przekazała upoważnienie pisemne do podejmowania decyzji przez wicestarostę.

Taka sytuacja sprawia, że jeżeli każdy ze starostów poszedł by na urlop. To w urzędzie nie ma osoby decyzyjnej do podejmowania decyzji administracyjnej. Jak mówi Kazimierz Szewczun – „Przeraża mnie taka sytuacja, bo jeżeli ja pójdę na urlop, to automatycznie nie ma osób decyzyjnych w starostwie z powodu zwolnień lekarskich skarbnika i urlopu sekretarza. Dodać pragnę, że to co ostatnio dzieje się, jest mi nie znane do tej pory. Decyzją Pani Starosty zostałem pozbawiony dostępu do poczty elektronicznej, kierownicy jednostek organizacyjnych starostwa zostali poinformowani o tym, że zostałem skierowany na zaległy urlop. A w ostatnich dniach z mojego biura zniknęły pieczątki. Jeżeli do poniedziałku się one nie pojawią, będę zmuszony zawiadomić policję. – Dodaje Wicestarosta Kazimierz Szewczun.

Cała ta sytuacja powoduje, kompletny paraliż pracy. Urzędnicy w chwili obecnej nie wiedzą kto zobowiązany jest do podejmowania decyzji. Jak informuje nas Kazimierz Szewczun, w chwili obecnej to on jest upoważniony przez przewodniczącą do podejmowania decyzji administracyjnych, na co posiada odpowiednie dokumenty.

guest
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
1 miesiąc temu

oto mamy cyrk i potwierdzenie braku znajomości prawa przez starostę, a jeżeli przedstawione problemy są prawdziwe to zapewne jak ktoś pisał, słoma z butów .Aby ten powiat istniał trzeba to towarzystwo jej kolesiów z panią starostą na czele pogonić na łąkę i majową trawkę, to żenada i wstyd że tacy ludzie nami rządzą

vvv
vvv
1 miesiąc temu

prawnie , wezwać policję i pogonić babę

Sztumiak
Sztumiak
1 miesiąc temu

Normalnie ta kobieta idzie na kase. Wezwać policje podstawić taczkę i wywieść.

Maestro
Maestro
1 miesiąc temu

Pani Starosta trzyma poziom swojej ulubionej i jedynej słusznej partii.

wybo
wybo
1 miesiąc temu

No, nie!, do czego posunie się jeszcze pani starosta?. Obawiam się, że może zamknąć starostwo ha, ha. A teraz na poważnie – oglądałem przebieg sesji i nie odniosłem żadnego wrażenia aby Pani Przewodnicząca lub z-ca starosty w jakikolwiek sposób naruszyli dobra osobiste lub obrazili panią Celmer. Tej pani to się chyba w głowie poprzewracało. Byłem przekonany, że zajmując takie stanowisko dokładnie wie kto jest organem uchwałodawczym, a kto organem wykonawczym oraz kto jest jej przełożonym. Ta pani przebywa na urlopie i dlaczego w tym czasie wykonuje jakiekolwiek działania administracyjne. Pani przewodnicząca oczekuję, że podejmie Pani zdecydowane działania i ukróci bezprawne… Czytaj więcej »

Gosc
Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  wybo

Zgadzam się. Specjalnie nie widziałem aby p. Przewodniczaca jakoś specjalnie zle się zachowywała. Nie jestem jej fanem, ale tym razem nawet udało się jej zachować pewien poziom, widać było ze jest pewna siebie i ,,trochę,, zgryźliwa ale to ,,pseudopokrzywdzona starosta obrażała przewodniczaca .

XYZ
XYZ
1 miesiąc temu

A Wy dalej z tą nagonką? Ostatnia słabo wypadła? Jesteście jak hieny, całe te żałosne media Dzierzgońskie. Cały ten nasz Dzierzgoń to wstyd dla powiatu. Dziwnym cudem inne lokalne media nie fascynują się tym tematem, może są ważniejsze? Ja też uważam, że trochę władze przesadziły na tej sesji. Jesli starosta poczułam się urażona to dobrze, że domaga się przeprosin. Trzeba wszystkich cisnąć, bo liczą się stołki? I co Wy sami zrobicie na tych stanowiskach? Zęby w stół bo nie liczcie, że dostaniecie coś od Panstwa. Nawet na Wasze wynagrodzenia i nagrody nie wystarczy.

vvv
vvv
1 miesiąc temu
Reply to  XYZ

nie wszystkie media sprawę poruszyły, nie zbyt pochlebne to dla PIS i jednego z mediów

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu

Ja tylko przupomne ze pani Celmer nie zostala ani soltysem a i nawet radna ze swojego malutkiego okregu… taka to persona polityczna hehe

Dzierzgoniak
Dzierzgoniak
1 miesiąc temu

Mam nadzieję ze usuniecie ta babe. Bo az wstyd.

Gosc
Gosc
1 miesiąc temu

A juz myślałem ze juz nic mnie nie zdziwi , ale ruchy p. Starosty do juz dno. Takiej Hipokryzji to dawno nie widziałem. Sama traktowała i traktuje ludzi jak śmieci a teraz nagle czuje się urażona. ? Odnośnie komentarzy to nie bardzo jest gdzie komentować. Nowy sztum – cisza pseudoredaktorek miał zawsze tyle do powiedzenia, a inne portale milczą jakby się nic nie działo. Chociaz jestem ze sztumu to chętnie czytam o tym cyrku. Przynajmniej coś niecoś się więcej dowiem . Bo to ze ta osoba nie nadaje się na to stanowisko to sztumiacy wiedzieli, szkoda tylko ze dzierzgon ja… Czytaj więcej »

abc
abc
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

Mieli w tym interes, cóż…nie poszło😳

Last edited 1 miesiąc temu by abc
Finanse gorą
Finanse gorą
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

No to jest poziom jej. Od dwóch lat zero podwyżek dla pracowników i zero nagród. Swoim przydupasom których sama zatrudniła po 5 kafli i dodatki specjalne. Czemu ktoś sie za to nie weźmie.

Bob
Bob
1 miesiąc temu

Ale jaja. Tego nie da sie komentować.

Tylko sztum
Tylko sztum
1 miesiąc temu

Chcuala zostac jeszcze nie wiadomo kom (burmistrzem) tylko zeby kasy sie nachapac imnym nie dac i nic nie robic

Stary Pioswiec.
Stary Pioswiec.
1 miesiąc temu

Drodzy Państwo. Nie dziwi was fakt jak bardzo chce teraz Elyta PiS przekłamac rzeczywistość? Na facebooku rozpisują się o Dzierzgońskim układzie, ale chwila. Czy do tej pory im to pasowało? Bo Radni z Dzierzgonia nie upominali się o swoje? Były prowadzone inwestycje na ternie trzech gmin. I to tam powinno skierować się te środki. I to nie na np. chodnik w Waplewie gdzie nie przejechała żadna ciężarówka związana z wiatrakami. Tylko tam gdzie nawierzchnia została uszkodzona. i to tyle.

Dzierzgoniak
Dzierzgoniak
1 miesiąc temu

prawdziwi ludzie ,którzy oddali się polityce zawsze zachowają twarz, gorzej z tymi przebierańcami od samej góry do dołu . Miało być zgodnie z prawem i sprawiedliwie z szacunkiem do każdego Polaka. Przypomniało mi się jak to był w Dzierzgoniu prezydent a starosta witała go przy płocie, bo dalej nie wpuścili i nie zaprosili. Chyba to świadczy o uznaniu jakie ma w społeczeństwie powiatu sztumskiego. Nie zaproszono naszej burmistrz to się nie pchała, ma swoją godność,. A tu Pis nie zaprosił starosty Pis

Sztumiak
Sztumiak
1 miesiąc temu

Pozwalniała ludzi z doświadczeniem i wykształceniem a zatrudniła sprzedawczynię z marketu i koleżankę z OSP Postolin.To jest poziom jej rządów.
Do Elewaru pszenicę ładować do silosów razem z kolegami.Nawet uczciwie roboty nie mogą poszukać..

wyp.
wyp.
1 miesiąc temu

To ta Pani powinna przeprosić mieszkańców powiatu sztumskiego za swoje decyzje i arogancje. Powinna odejść (chciałoby się napisać) z honorem) ale honor to trzeba mieć !

Zimny Lech
Zimny Lech
1 miesiąc temu

Dumał nie dumał starostą nie będziesz. Pewnie zaraz na lewe zwolnienie pójdzie od psychiatry. Nikt nigdy cię nie wybrał do pełnienia takiej funcjii i nawet na radnego, więc wypad buty pastować pisiorom. Koniec lewych stanowisk .Sztumscy pisowcy to kumoterstwo Poczta Polska jest jeszcze państwowa to znaczki lizać lub w Elewar Malbork worki ze zbożem wiązać.