Sztumscy policjanci przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy

0
272

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkali się wczoraj z osobami niepełnosprawnymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu. Mundurowi w trakcie spotkania przypominali o nr alarmowym 112, przedstawili zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebował pomocy.

Wczoraj policjantka ruchu drogowego oraz policjant profilaktyki społecznej spotkali się na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu z osobami niepełnosprawnymi. Celem spotkania było zapoznanie wychowanków z zasadami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebować pomocy. Policjanci przypomnieli o nr alarmowym 112 i wytłumaczyli, kiedy i w jakich przypadkach powinno się z niego korzystać.

Wychowankowie wzięły także udział w scenkach, podczas których wybierały nr 112 i informowały operatora, co się wydarzyło. W przygotowanych scenkach przez mundurowych przedstawiono sytuację jak się zachować, gdy osoba oddycha, ale jest nieprzytomna, jak udrożnić drogi oddechowe oraz jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej. Wychowankowie chętnie włączały się do ćwiczeń z policjantami oraz byli pozorantami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments