Będzie czyściej. Rozstrzygnięto przetarg na sprzątanie dróg powiatowych w Sztumie i Dzierzgoniu

1
865

Drogi powiatowe w wielu miejscach wołają o pomstę do nieba i to nie za sprawą tylko stanu w jakim się obecnie znajdują, ale również wielu mieszkańców kilkukrotnie zgłasza nam problem dotyczący utrzymania czystości czy też koszenia traw. Jak wynika z informacji Starostwa Powiatowego w Sztumie, w dniu wczorajszym został nierozstrzygnięty przetarg na utrzymanie czystości na drogach powiatowych.

Do tej pory jak czytamy na profilu starostwa, takie zadanie nie mogło być zaplanowane z powodu braku środków finansowych po tegorocznej akcji „zima”. Gdzie wielokrotnie tłumaczono, że finanse na utrzymanie dróg się po prostu skończyły.

Nowy starosta nowe porządki?

W dalszej części wpisu, czytamy że niedawno wybrany Starosta Leszek Sarnowski postanowił bliżej zgłębić temat i przyjrzeć się tej sprawie. W efekcie, udało się wygospodarować środki na utrzymanie czystości dróg. Od 08 lipca drogi powiatowe w Dzierzgoniu oraz Sztumie będą raz w tygodniu sprzątane. A jeżeli zajdzie taka potrzeba to i częściej podkreślają urzędnicy.

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców naszego miasta. Ponieważ w ostatnim czasie trafiały do nas sygnały o tym, że w wielu miejscach mieszkańcy muszą sami dbać o porządek na mieniu które nie należy do nich. Taka sytuacja dotyczyła min. ul. Ogrodowej.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
czk
czk
2 miesięcy temu

gdyby tak jeszcze zaczęto remonty dróg i ulic powiatowych, a szczególnie w Dzierzgoniu, dawno obiecany Pl Kościuszki to pewnie byśmy się ucieszyli