Wycieńczona sarna potrzebowała pomocy. Uratował ją dzielnicowy.

5
712

W miniony poniedziałek dzielnicowy z Posterunku Policji w Starym Targu pomógł uratować małą sarnę. Wycieńczone zwierzę siedziało przy drodze w miejscowości Stary Targ. Dzięki wspólnym działaniom z miejscową gminą, sarna została przewieziona do ośrodka dla dzikich zwierząt, gdzie teraz powoli dochodzi do siebie.

W miniony poniedziałek tuż przed południem oficer dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Stary Targ, przy drodze powiatowej leży mała sarna i nie ma siły się podnieść. Na miejsce błyskawicznie udał się dzielnicowy Posterunku Policji w Starym Targu. Po przyjechaniu na miejsce mundurowy zobaczył młodą sarnę, która nie mogła wstać na nogi. Zwierzę było całkowicie wycieńczone i potrzebowało pomocy.

Na miejsce przyjechał również pracownik Urzędy Gminy w Starym Targu. Młodej sarnie udzielono pomocy a następnie przewieziono do ośrodka dla dzikich zwierząt pod Lubawą. Gdy mała sarna wydobrzeje, zostanie wypuszczona do lasu.

guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mika
Mika
2 miesięcy temu

Brawo dla mieszkańca Starego Targu, który odegrał tu główna rolę i najbardziej pomógł i zaangażował sie w pomoc sarnie a został pominięty w tym artykule.

Inwestro
Inwestro
2 miesięcy temu

oj oj biedna SARENKA

Jacek82r
Jacek82r
2 miesięcy temu

No właśnie co w takich przypadkach robić ? Kogo powiadomić . Dzielnicowy no raczej nie , urzędnik no też raczej nie bo nie mają doświadczenia w tego typu zgłoszeń

Jacek82r
Jacek82r
2 miesięcy temu

Co jeśli zauważymy ranne zwierze ? Ulegnie potrąceniu i wszystkie tego typu zdarzenia a liczy się czas ! Gdzie dzwonić ? Bardzo trudne pytanie.

darek
darek
2 miesięcy temu

A może redaktor wskaże procedurę postępowania w takich przypadkach.
Policja i urzędnicy gminni nie są od tych spraw .Policjant pojechał, zobaczył i odjechał, taki z niego pożytek , ale REDAKTOR pisze jak o bohaterze spod Termopilów.