“Tydzień Tańca” – półkolonia taneczna w DOK zakończona

0
294

“Tydzień Tańca” – półkolonia taneczna w DOK zakończona. Był to tydzień intensywnych warsztatów artystycznych. Taniec, zumba, gimnastyka, tworzenie choreografii… Na koniec finałowy pokaz i 13 różnych choreografii.

Tydzień to bardzo krótko na tyle nowych układów tanecznych, szczególnie dla części dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z tańcem. Upały, burze ani żadne inne plagi nie zmordowały tanecznej ekipy i dzieci niezawodnie ćwiczyły, chłonęły pasję, rozkochiwały się w tańcu, zaprzyjaźniały ze sobą oraz trzema instruktorkami: Angeliką, Agnieszką i Anetą.

Każdy dzień rozpoczynał się o godzinie 10 rano. 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży ćwiczyła w kilku grupach i tańczyła wszędzie: w sali tanecznej, widowiskowej, na dziedzińcach DOK oraz w sali gimnastycznej SP w Dzierzgoniu. Stałym punktem każdego dnia była godzina 13:00, kiedy to wszyscy przy jednym stole jedli obiad. Dzień kończył się o godzinie 18:00. W półkolonii wzięły udział dzieci od 7 roku życia, ale aby nie pominąć chcących tańczyć maluchów odbyły się zajęcia także dla najmłodszych. Liczymy, że półkolonia okaże się przyczynkiem do rozpoczęcia przygody z tańcem i licznego udziału w zajęciach sekcji tanecznych DOK.

W półkolonii wzięła udział grupa taneczna Impuls, zaproszona do nas z Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Miło było patrzeć jak młodzież ćwiczy wspólnie z dziećmi i przekazuje swoją wiedzę. Finałowy pokaz otworzyła dyrektor DOK Magdalena Grodecka, burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz instruktorka zajęć tanecznych DOK Agnieszka Zagańczyk.

Pokaz był także okazją do wręczenia nagrody małej artystce Antosi Komorowskiej za wygraną w konkursie wokalnym “Zdolni – zdalnie”. Dziękujemy sponsorom półkolonii: panu Maciejowi Skibniewskiemu PHU Nowiny, Transport Lubiński, panu Andrzejowi Frątczakowi Przedsiębiorstwo Rolne Prakwice, panu Piotrowi Nowakowi A.P.S MEBLE oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu i GKRPA w Dzierzgoniu. Dziękujemy także Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu za zwyczajowe poratowanie salą gimnastyczną w niepogodę. Ogromne podziękowania także dla rodziców za motywowanie. Mamy nadzieję, że podobał się Wam piątkowy pokaz. 🙂 Do zobaczenia na zajęciach!

“Ta półkolonia miała dwa swoje cele. Pierwszym z nich było zapewnienie ciekawej oferty zajęć wakacyjnych, szczególnie dla dzieci spędzających lato w Dzierzgoniu. Drugim celem było rozbudzenie miłości i pasji do tańca. Doświadczona już grupa Impuls z Malborka na pewno była motorem napędowym dla dzieći i młodzieży z Dzierzgonia. Bardzo liczymy, że półkolonia zaowocuje oblężeniem naszych nowopowstających właśnie sekcji tanecznych, bo taka dawka tańca, warsztatów muzycznych oraz trzy wspaniałe i zdolne instruktorki to tylko przepis na sukces.

Agnieszka Zagańczyk, nasza nowa instruktorka tańca zaprasza na zajęcia tańca nowoczesnego oraz cheerleaders. Tańczymy całe wakacje”.

Zdjęcia: FotoKruki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments