Woda podmyła piwnice w budynku wielorodzinnym w Nowym Targu. Ewakuowano 13 osób.

0
1715

W poniedziałek wieczorem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, wpłynęło zgłoszenie o zalanej piwnicy w budynku wielorodzinnym w Nowym Targu . Na miejsce zadysponowano jednostkę OSP Stary Targ i JRG Sztum.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu pomp do piwnicy w celu wypompowania wody. W czasie gdy strażacy prowadzili swoje czynności w pomieszczeniach piwnicznych i mieszkalnych pojawiły się znaczne pęknięcia na ścianach. W związku z zaistniała sytuacją, służby zdecydowały o ewakuacji 13 osób zamieszkujących budynek.

W trakcie sprawdzania budynku strażacy ustalili, że w piwnicy zawalił się jeden ze stropów, który znacznie osłabił budynek. Jak informuje nas oficer prasowy sztumskiej straży pożarnej mł. ogn. Piotr Spiżewski – strażacy po stwierdzeniu znacznych pęknięć oraz zawalenia się stropu, wydali zakaz użytkowania budynku do czasu wykonania ekspertyzy przez powiatowy nadzór budowlany, który został poinformowany o zaistniałej sytuacji.

Mieszkańcom został zaoferowany tymczasowy lokal zastępczy w świetlicy wiejskiej, jednak ci schronienie znaleźli u swojej rodziny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments