Piotr Bukartyk i zespół Ajagore wystąpili z koncertem w Dzierzgoniu w ramach spotkań „Kultura za drzwi”

0
239

Piotr Bukartyk i zespół AJAGORE wystąpili z koncertem w Dzierzgoniu. Muzycy zagrali we wnętrzach cerkwi greekokatolickiej.

Cykl “KULTURA ZA DRZWI. Koncertowo wychodzimy z klasztornych murów” rozpoczęty z początkiem lipca, a my z tych murów wyjść nie możemy, bo pogoda ma inny plan. My jednak uparcie się nie poddajemy i choć dziedziniec DOK wszystkie lipcowe piątki skąpany jest w deszczu, my uparcie gramy – tym razem w pięknych murach cerkiewnych. To był wspaniały koncert Piotra Bukartyka i towarzyszącego mu zespołu AJAGORE – pisze Dzierzgoński Ośrodek Kultury.

Piotr Bukartyk i zespól AJAGORE mieli początkowo wystąpić na dziedzińcu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, lecz prognozy pogody były bardzo niesprzyjające. Zapadła więc decyzja o przeniesieniu koncertu do wnętrz cerkwi grekokatolickiej w dawnym klasztorze reformatów, obecnie siedzibie DOK. To już nie pierwszy koncert muzyczny, który tam się odbywa – dość wspomnieć choćby jedno ze spotkań z oldjazzem. Muzyka w tych wnętrzach brzmi doskonale.

fot. foto Kruki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments