Ulewy z burzami i upał. Alerty IMGW pierwszego stopnia.

0
425

Dziś Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej w Gdynia wydał alert pogodowy o możliwych burzach w naszym regionie. Synoptycy ostrzegają przed upałem i gwałtownymi burzami z gradem: alertami objętych jest osiem regionów.

W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze – powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Spaść może także niewielki grad.

Poniżej publikujemy alert dla powiatu sztumskiego:

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia.

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments