[ZDJĘCIA] Policja i prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pociągu w Kątkach.

0
1691

W niedzielę wieczorem doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniej kobiety przez pociąg pendolino w okolicy miejscowości Mleczewo w gminie Stary Targ. Trwa postępowanie, mające ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną z miejsca zdarzenia.

Z pierwszego zgłoszenia, jakie otrzymały służby ratunkowe wynikało, że do zdarzenia doszło około 700 metrów od Mleczewa, a ciało potrąconej osoby znajdowało się kilka metrów od torów. Tą informację potwierdził nam już wczoraj w rozmowie telefonicznej asp. Marek Łoszczuk z KPP Sztum.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowała policja i prokuratura, która teraz wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Strażacy przekazali, że ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych oraz oświetlenie terenu.

Ratownicy wraz z zespołem ratownictwa medycznego odnaleźli poszkodowaną. Z relacji mundurowych wynika, że poszkodowana leżała na wiadukcie kolejowym. Około godziny 22.32 lekarz stwierdził zgon. Ratownicy odgrodzili miejsce taśmą oraz zrobili oświetlenie terenu.

Pociąg relacji Gdynia-Kraków w chwili zdarzenia przewoził około 300 osób. Z racji że wypadek do jakiego doszło okazał się być śmiertelnym, pendolino, które potrąciło kobietę nie mogło odjechać z miejsca zdarzenia. Dlatego przewoźnik PKP IC podstawił drugi skład. Przy asyście strażaków, pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani do drugiego pociągu.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments