Jest trzymiesięczny areszt dla podejrzanych o pobicie w Lubochowie.

7
3479

W niedzielę informowaliśmy Państwa o bójce we wsi Lubochowo (gm. Stary Dzierzgoń), wskutek zdarzenia pięć osób zostało poszkodowanych. Na dzień dzisiejszy w szpitalu nadal przebywają dwie osoby. Jak udało nam się ustalić, stan jednego z pobitych jest nadal poważny.

Sztumscy policjanci od niedzieli wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie aresztowe dla podejrzanych. W wyniku zgromadzonych na tą chwilę dowodów w sprawie, prokuratura wystąpiła do sądu o trzymiesięczny areszt dla podejrzanych mężczyzn. Przypomnijmy, że zatrzymani mają 18 i 42 lata.

Podejrzani w Lubochowie mieszkają od niedawna, policjanci zatem starają się wyjaśnić co było przyczyną tak dramatycznych zdarzeń do jakich doszło w sobotnią noc. Efekt sprzeczki, to 5 osób poszkodowanych. Całe zdarzenie miało miejsce przed i po festynie wiejskim.

Policjanci na tą chwilę nie zdradzają szczegółów dochodzenia. Trwają przesłuchania świadków i ustalenia ciągu zdarzeń. Sprawę nadzoruje kwidzyńska prokuratura. Na tą chwilę udało nam się ustalić jakie zarzuty zostały przedstawione zatrzymanym mężczyzną. Prokurator postawił zarzut pobicia z art. 158§ 2, który mówi „Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”

Ponadto zatrzymanym został również postawiony zarzut naruszenia mienia, za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariano Italiano
Mariano Italiano
26 dni temu

Patola trafiła na patolę.

....
....
25 dni temu

Jak nie znasz sytuacji to sie nie udzielaj !!! nie oceniaj innych tak jak o sobie myślisz

Aha
Aha
25 dni temu
Reply to  ....

Otóż to !

D.P
D.P
22 dni temu
Reply to  Aha

Do osądu są od tego instytucje tylko że chore prawo jest ale nie ma i nie będzie samo sądów I to jest dla was nie zrozumiałe i dla tego bzdury piszecie Jestem ciekaw czy z któryś z was jest rodzicem i chciałby zobaczyć swoje dziecko w takim stanie Głupie wypowiedzi pisze ten kto chce dorównać do tego co nie ma wychowania za grosz i dlatego tworzy się patologia jak piszecie

Wioska cudów
Wioska cudów
23 dni temu

Nic nowego, każde party w Lubachowie tak się kończy

piotrekpdw
piotrekpdw
12 dni temu

piotrus pdw czekamy wraz z realistami

Jakis tam
Jakis tam
8 dni temu

Moze ktos wyjaśnić co siw stalo ?