[WIDEO] Mężczyzna ranił się szlifierką w rękę. W akcji śmigłowiec LPR.

0
1544

Dziś chwilę po godz. 14 na płycie boiska wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska, który przyleciał na pilną dyspozycję do swoich kolegów z naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Do działań skierowany został również zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu, który zabezpieczał całą procedurę lądowania śmigłowca.

Powodem skoordynowanej akcji ratunkowej służb, był wypadek mężczyzny z użyciem flexa. Mężczyzna bowiem doznał poważnego urazu ręki, dla tego jak zawsze w takich wypadkach liczy się czas. Pracujący Zespół Ratownictwa Medycznego, zdecydował po przebadaniu i zaopatrzeniu poszkodowanego o dyspozycji śmigłowca LPR.

Droga powietrzna jest bowiem najlepszym rozwiązaniem dla poszkodowanych, by skrócić czas dotarcia do placówki o odpowiedniej referencji i udzieleniu pomocy adekwatnej do poniesionych obrażeń.

Szybka akcja służb jest dowodem na odpowiednie wdrożenie procedur na każdym poziomie. Począwszy od ratowników medycznych po procedury związane z przyjmowaniem śmigłowca LPR. W naszej gminie w ostatnich tygodniach śmigłowiec LPR lądował już kilkukrotnie zarówno w nocy jak również w dzień.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments