Była wiceprezes Amber Gold na wolności. Katarzyna P. opuściła areszt.

0
326

Jak podaje Radio Gdańsk – Katarzyna P. Wiceprezes Spółki Amber Gold wyszła z aresztu śledczego. Kobieta w środę opuściła areszt śledczy. Zgodził się na to Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Katarzyna P. nie może opuszczać kraju, musi trzy razy w tygodniu meldować się na policji i ma zakaz kontaktowania się z mężem Marcinem P., również współtwórcą Amber Gold, i świadkami w sprawie afery. Kobieta ma także zakaz opuszczania miejsca pobytu bez zgody organu prowadzącego postępowanie.

Przypomnijmy, wcześniej sąd zgadzał się na jej wyjście z aresztu, ale za poręczeniem majątkowym w wysokości 5 milionów złotych.

Z kolei RMF FM podało, że przyczyną opuszczenia aresztu przez Katarzynę P. jest fakt zbyt długiego osadzenia podejrzanej w areszcie śledczym. „W związku ze sprawą piramidy finansowej, jaką okazała się działalność parabanku Amber Gold, Katarzyna P. została skazana w 2019 roku na 12 lat i 6 miesięcy więzienia. Marcin P. usłyszał wyrok 15 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.Z uzasadnienia tego postanowienia wynika, że ta okoliczność nie była bez znaczenia. Sąd argumentował, że nie może być tak, że tymczasowe aresztowanie przeradza się w wykonanie kary. W stosunku do pani orzeczono w pierwszej instancji karę 12 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a okres tymczasowego aresztowania do tej pory to już jest ponad 8 lat” – podkreślił sędzia Kowalkowski.

Katarzyna P. wraz ze swoim mężem Marcinem P. rozkręciła najgłośniejszą piramidę finansową w Polsce, firmę Amber Gold. Ludzie, którzy powierzyli spółce pieniądze, stracili ponad 800 mln zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments