Wichura nie wyrządziła dużych szkód. 5 interwencji straży pożarnej w powiecie sztumskim.

0
395

Dzisiejsza noc była w miarę spokojna dla strażaków z terenu powiatu sztumskiego. Najwięcej interwencji odnotowano w Gminie Dzierzgoń, bo aż trzy. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew na drogę w Żuławce Sztumskiej oraz Budziszu.

Strażacy również prowadzili działania związane z usuwaniem skutków silnego wiatru w Skolwiatach i Taborach w Gminie Stary Dzierzgoń. Jak wynika z informacji Energi, w naszym rejonie obyło się bez poważniejszych awarii energetycznych.

W naszym regionie w dalszym ciągu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments