Policjant będąc po służbie zatrzymał kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

1
664

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie będąc po służbie w miejscowości Nowy Staw (powiat malborski) zatrzymał kierowcę Subaru, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem, w miejscowości Nowy Staw, funkcjonariusz zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał kierowcę posiadającego  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowy  na jednej z ulic Nowego Stawu zauważył kierowcę osobowego subaru, który posiadał sądowy zakaz prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

W momencie kiedy auto zjeżdżało z drogi i wjechało na parking policjant podbiegł do samochodu i natychmiast kazał mężczyźnie zgasić silnik i wyjąć kluczyk ze stacyjki. Następnie powiadomił dyżurnego malborskiej policji. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji. Po sprawdzeniu 38-latka w policyjnej bazie okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do listopada 2023 roku. Mężczyzna został zatrzymany. Za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
19 dni temu

Pies zasrany