Strażacy z Pasłęka, Rychlik i Św. Gaju usuwali plamę oleju przed Bągartem.

0
534

Wczoraj wieczorem do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o miejscowym zagrożeniu w postaci plamy oleju na odcinku drogi Bągart-Jankowo. Do neutralizacji rozjeżdżonej plamy oleju, zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Rychlik, Świętego Gaju oraz z JRG Pasłęk.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez właściwe ustawienie pojazdów z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz neutralizacji substancji za pomocą sorbentu. Strażacy bardzo często wzywani są do usuwania zanieczyszczeń jezdni z rozlanych substancji ropopochodnych. Wielu takich zdarzeń dałoby się uniknąć przy lepszej dbałości o stan techniczny pojazdów.

Podobne akcje angażują zawsze duże siły i środki, tymczasem wielu z nich dałoby się uniknąć. Oczywiście wskutek wypadków i kolizji drogowych również dochodzi do rozlania paliwa, oleju czy płynów eksploatacyjnych na jezdnię, wtedy również interweniują strażacy.

Kiedy jednak mamy do czynienia z podobną plamą jak w przedstawianym zdarzeniu, oznacza to że olej “zgubił” jakiś jadący pojazd. Bywa, że taka plama ciągnie się na długości kilkuset metrów.

Strażacy neutralizują podobne zagrożenia – rozlany olej powoduje śliskość jezdni, ponadto jest szkodliwy dla środowiska.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments