Pożar budynku mieszkalnego w Monasterzyskach Wielkich. W akcji 6 zastępów straży pożarnej.

0
2070

W dniu dzisiejszym po godz. 10.38 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Monasterzyskach Wielkich w gminie Stary Dzierzgoń. Na miejsce natychmiast zadysponowano 6 zastępów ratowniczo-gaśniczych ze Starego Dzierzgonia, Dzierzgonia oraz Sztumu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na źródło ognia, wprowadzeniu dwóch rot do budynku mieszkalnego w celu podjęcia próby gaszenia pożaru od środka. Kolejne działania ratowników polegały na wykonaniu otworów wentylacyjnych na dachu budynku, w celu złapania pożaru na poddaszu.

Działania trwały kilka godzin, na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Straty powstałe w wyniku pożaru są bardzo duże, już teraz wiadomo że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Władze gminy Stary Dzierzgoń zabezpieczyły już lokal socjalny dla pogorzelców. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni sztumska jednostka policji. Straty w chwili obecnej zostały oszacowane na blisko 200 tys. zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments