W sobotę wkopanie kamienia węgielnego pod budowę świetlicy wiejskiej z remizą strażacką w Jasnej

7
373

Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasnej Jerzy Sokołowski, zapraszają na uroczyste wkopanie symbolicznego kamienia węgielnego pod budowę świetlicy wiejskiej z remizą strażacką we wsi Jasna. Uroczystość odbędzie się w sobotę 20 listopada 2021 roku o godz. 11.00.

guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Eka
Eka
14 dni temu

bardzo potrzebna inwestycja, z tego co kojarzę to w Jasnej jest już świetlica, a kotłownia w Bruku razem z całą infrastrukturą wali się i nie daje oczekiwanego efektu, co się dziwić jak ma ponad 40 lat i nigdy nie była modernizowana! brawo gmina Dzierzgoń i Pani burmistrz!

dzierzgoniak
dzierzgoniak
14 dni temu
Reply to  Eka

gratuluję poczucia humoru, jak to co jest w Jasnej nazywasz świetlicą, o świetlicę Haber walczył bardzo długo nareszcie się doczekał, brawa dla poprzedniej Elki, która była burmistrzem i zapomniała że istnieje Bruk, a teraz taki z niej obrońca ucieśnionych, Bruk i tak jest teraz bardzo zauważany przez Panią Jolę, stopniowo dojdzie do napraw również w tej miejscowości

Obiektywna.
Obiektywna.
14 dni temu
Reply to  dzierzgoniak

współczuję mieszkańcom Bruku wysokich cen za ogrzewanie, ale powodem jest polityka rządu, który dopuścił do wysokich cen węgla (najtańszy 1200 zł za tonę) na co gmina nie ma wpływu. Gmina jest tylko właścicielem kotłowni, a mieszkania są indywidualną własnością tworzącą wspólnoty i tak jak w budynkach jednorodzinnych właściciel decyduje o sposobie ogrzewania. Z tego co słyszałam to wspólnoty w Dzierzgoniu z uwagi na wysokie koszty zrezygnowały z usług PEC-u, zaciągnęły kredyt i wybudowały sobie własną kotłownie. Oczywiście gmina powinna pomóc w wybudowaniu np. sieci gazowej lub innego źródła energii. Hipokryzją jest twierdzenie Eki ( wszyscy wiedzą o kogo chodzi), że… Czytaj więcej »

dzierzgoniak
dzierzgoniak
14 dni temu
Reply to  Obiektywna.

albo chociaż nie wtykać teraz nosa tam gdzie mnie nie chcą, jak miała władzę w rękach to nikt jej nie widział w Bruku a teraz tak mocno zainteresowana, nie ma wstydu. Czyżby chciała wrócić? Ale my jej już nie chcemy, jej miejsce w Starym Dzierzgoniu, bo żadna z niej Dzierzgonianka, niech się do nas nie pcha

Abc
Abc
12 dni temu
Reply to  dzierzgoniak

Pani Ela burmistrzem była jedną kadencję. Z tego co wiem problem z kotłownią w Bruku jest od ponad 20 lat. Może to wina burmistrza miasta z wcześniejszych lat. Pan Kazimierz kilka kadencji przecież zaliczył drodzy mieszkańcy Bruku.

Obiektywna.
Obiektywna.
12 dni temu
Reply to  Abc

Była, a problemu i tak nie rozwiązała

Abc
Abc
11 dni temu
Reply to  Obiektywna.

I ta też nie rozwiąże