Zlikwidowano salon gier hazardowych. Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów

1
2096

Wczoraj sztumscy kryminalni w lokalu na terenie miasta Dzierzgoń zabezpieczyli 6 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 72 tys. złotych oraz klika tysięcy złotych gotówki z tego nielegalnego procederu. Właścicielowi lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj policjanci z sztumskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

W ramach tych działań funkcjonariusze w lokalu na terenie Dzierzgonia zabezpieczyli 6 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi zabezpieczyli kilka tysięcy złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 72 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek82r
Jacek82r
13 dni temu

W Sztumie są takie lokale KAS do dzieła ! Czy pokazać palcem .