Kierujący 21-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów ponownie zatrzymany przez policję

0
640

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za złamanie zakazu sądowego 21-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec kierującego toczą się wcześniejsze postępowania, związane z kierowaniem pojazdem, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony weekend policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w trakcie kontroli drogowej zauważyli osobowe audi, którego kierujący najprawdopodobniej posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że 21-latek kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków oraz posiada on zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do marca 2024 roku.

Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był kilkukrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy, za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

21-letni mieszkaniec gm. Stary Targ odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przedłużenie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments