3 rodziny z Ukrainy są już w Dzierzgoniu. Gmina organizuje pomoc.

3 rodziny z Ukrainy są już w Dzierzgoniu. Gmina organizuje pomoc.

Na terenie Gminy Dzierzgoń trwają intensywne prace związane z organizowaniem pomocy dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Pierwsze rodziny są już w gminie Dzierzgoń, jak można się spodziewać kolejne zmierzają na nasz teren, gdzie znajdą schronienie wśród mieszkańców.

Na tym etapie dzierzgońskie instytucje skupione są nad gromadzeniem pożywienia, zapewnieniu noclegów oraz organizowaniu pomocy doraźnej. Jak poinformowała nas Dyrektor MOPS w Dzierzgoniu Marta Budzińska – w chwili obecnej zapewniliśmy trzem rodzinom miejsca tymczasowego pobytu. Jednak zgłaszają się do nas tez rodziny ukraińskie, które posiadają własne środki finansowe na utrzymanie. Dlatego stąd też apel do mieszkańców naszej gminy o zgłaszanie się osób zainteresowanych odpłatnym wynajmem długoterminowym pod numery telefonu: 55 276 23 86 pn. – pt. w godz. 7.00-15.00) lub tel. 690 361 931 (w weekendy i po godz. 15.00) e-mail: pomagamukrainie@mopsdzierzgon.pl

Dyrektor dzierzgońskiego MOPS ma tez gorącą prośbę do naszych mieszkańców, by nie przynosić starych i zużytych ubrań. Ciężko dać ciuchy „zdezelowane” ludziom, którym potrzebna jest pomoc, to po prostu wstyd dawać zużyte ubrania – podkreśla Marta Budzińska. Dlatego w imieniu MOPS mamy gorąca prośbę by dostarczać nowe ubrania lub takie które nadają się jeszcze do ubrania.

Wszystkie komunikaty dotyczące potrzeby, znajdziecie na facebooku Gminy Dzierzgoń, MOPS w Dzierzgoniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *