31-latek zatrzymany na podwójnym gazie.

31-latek zatrzymany na podwójnym gazie.

Policjanci sztumskiej patrolówki zatrzymali 31-latka, który prowadził po alkoholu auto  z dożywotnim zakazem kierowania. Mężczyzna był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił za kraty.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem w miejscowości Sztumska Wieś. Do dyżurnego sztumskiej jednostki zadzwonił mężczyzna z którego przekazanej relacji wynikało, że po miejscowości jeździ prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.   Nie minęło dużo czasu, jak funkcjonariusze zatrzymali kierującego peugeotem. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 31-latek z powiatu sztumskiego. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdami i jest poszukiwany do odbycia kary przez malborski sąd. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu.

Kierowca został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia policjanci doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę więzienia.

31-latek odpowie też za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazów sądowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *