73-latek jechał ciągnikiem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

73-latek jechał ciągnikiem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

Policjanci sztumskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik. Jak się okazało 73- letni siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie blisko pół  promila alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że nie ma on w ogóle uprawnień do kierowania.

W sobotę policjanci sztumskiej drogówki w miejscowości Koślinka zatrzymali mężczyznę kierującego ciągnikiem do kontroli drogowej. Kierujący był wyraźnie pod wpływem alkoholu.  Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie jest blisko pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu danych 73 – latka w policyjnych systemach okazało się, że nie ma on prawa jazdy, bo przed laty zostało mu one zatrzymane, właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Teraz mężczyzna odpowie za  kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu  i kierowanie bez uprawnień.

Pamiętajmy! Nigdy nie decydujmy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod wpływem alkoholu. Bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, czy jest to auto, ciągnik, czy rower takie zachowanie stwarza duże niebezpieczeństwo dla samych nieodpowiedzialnych kierowców, ale też innych niewinnych osób, którzy mają prawo na drodze czuć się bezpiecznie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *