Będzie remont drogi powiatowej Dzierzgoń-Tywęzy. Do końca lutego zostanie ogłoszony przetarg!

Będzie remont drogi powiatowej Dzierzgoń-Tywęzy. Do końca lutego zostanie ogłoszony przetarg!

Od kilkunastu dni mieszkańcy Dzierzgonia i okolicznych miejscowości z utęsknieniem oczekują na jakiekolwiek działania w sprawie fatalnego stanu drogi powiatowej Dzierzgoń-Tywęzy. Niezliczone interwencje i sygnały zgłaszane do władz oraz zarządcy drogi nie dawały nadziei na remont tego odcinka drogi.

Nawierzchnia od dłuższego czasu przypominała raczej pole minowe niż bezpieczną trasę dla kierowców. Jednakże w ostatnim czasie problem pogłębił się, a ubytki w nawierzchni stały się nie tylko kwestią estetyczną, lecz przede wszystkim zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

Dzięki determinacji i wysiłkom lokalnych społeczności oraz zainteresowanych stron, powiat sztumski, będący zarządcą tej drogi, wreszcie podjął konkretne kroki. Udało się pozyskać środki na przeprowadzenie pierwszego etapu remontu tego odcinka. Informacje, które dotarły do nas, są jak promyk nadziei dla wszystkich mieszkańców, którzy na co dzień zmagać się muszą z problemami tej trasy.

Według naszych źródeł, jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na przeprowadzenie prac remontowych. Pierwszy etap prac ma objąć remont odcinka drogi od Dzierzgonia do skrzyżowania (za m ostem) z drogą na  Stanowo i Minięta. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój sytuacji i informować naszych czytelników o kolejnych etapach remontu drogi powiatowej Dzierzgoń-Tywęzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *