CBŚP zlikwidowało fabrykę tytoniu na terenie Gminy Dzierzgoń.

CBŚP zlikwidowało fabrykę tytoniu na terenie Gminy Dzierzgoń.

W dniu wczorajszym Centralne Biuro Śledcze Policji prowadziło czynności na terenie województwa pomorskiego związane prawdopodobnie z likwidacją nielegalnej fabryki tytoniu. Jak udało nam się ustalić owa nielegalna firma, działała na terenie naszej gminy pod przykrywką przedsiębiorstwa produkującego papier toaletowy. Jak informuje nas jeden z naszych informatorów, mundurowi CBŚP przeprowadzili w dniu wczorajszym działania na terenie Dzierzgonia. W akcji według naszego widza brało udział kilkunastu uzbrojonych policjantów.

Na tą chwilę nie posiadamy informacji by funkcjonariusze CBŚP zatrzymali jakieś osoby w tej sprawie. W dniu dzisiejszym zwróciliśmy się do rzecznika CBŚP z prośbą o informację prasową na temat nalotu. Niestety z uwagi na dobro sprawy, Centralne Biuro Śledcze Policji nie udziela informacji w tej sprawie, tłumacząc się dobrem śledztwa.

Jak poinformowała nas podinsp. Iwona Jurkiewicz Rzecznik Prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji – „W nawiązaniu do nadesłanych pytań informuję, że policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili wczoraj działania na terenie woj. pomorskiego, lecz z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy informacji, co do przedmiotu i zakresu wykonywanych czynności.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *