Ceny paliwa mocno w górę! Za chwilę pęknie kolejna „psychologiczna bariera”

Ceny paliwa mocno w górę! Za chwilę pęknie kolejna „psychologiczna bariera”

Od kilku tygodni ceny paliw w naszym kraju szaleją. Nie ma dnia by na stacjach benzynowych często nie kryć zdziwienia. Drożejąca w gwałtownym tempie ropa naftowa napędza wzrost cen paliw. Wkrótce za benzynę zapłacimy ponad 7 zł za litr, a na przełomie marca i kwietnia może to być nawet 8 zł.

Ceny rosną we wręcz szaleńczym tempie.

Napędza je wysoka cena ropy na światowych rynkach, osłabienie złotego względem dolara, wojna w Ukrainie i utrzymująca się niepewność co do dalszych dostaw. Także: duży popyt.

W najbliższym czasie musimy przyzwyczaić się do dużej zmienności cen paliw, ale niestety zmierzających wciąż w górę. Dzisiaj ropa wyraźnie drożeje, a do tego osłabia się złoty w relacji do dolara i to natychmiast przekłada się na ceny paliw na krajowym rynku hurtowym. Wahania są jednak tak duże, że nawet tego samego dnia jadąc do pracy możemy widzieć na stacjach zupełnie inne stawki niż te, które zobaczymy wracając wieczorem do domu.

I to nie będą małe różnice, ale sięgające 20-40 gr lub więcej. Na stacjach w naszym regionie ceny paliwa zbliżają się do kolejnej bariery, co z pewnością wpłynie na podniesienie ceny towarów i usług.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *