Czy syrena strażacka musi wyć? U mieszkanki naszej gminy wywołuje ona niepokój.

Czy syrena strażacka musi wyć? U mieszkanki naszej gminy wywołuje ona niepokój.

Wczoraj późnym wieczorem, napisała do nas mieszkanka gminy Dzierzgoń z prośbą o interwencję w sprawie syreny strażackiej. Jak pisze Pani Kinga (Oryginalna treść wiadomości)Witam, czy w Dzierzgoniu musza tak wyć syreny? w obecnych czasach nie wiadomo czy to atak czy co. Prosze to załatwić?

Tematem zajęliśmy się w dniu dzisiejszym. Jak wynika z naszych informacji, syrena strażacka faktycznie w dniu wczorajszym wyła dwukrotnie przed południem oraz w godzinach wieczornych. U mieszkanki Dzierzgonia spowodowała ona zaniepokojenie, związane z toczącymi się walkami na Ukrainie, gdzie emitowany sygnał dźwiękowy ostrzega ludność cywilną o możliwym ataku bombowym z powietrza.

System Wczesnego Ostrzegania O Zagrożeniach Oraz System Wykrywania I Alarmowania

W naszej gminie został zainstalowany system, który w razie konieczności został by użyty do ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach i jest on zainstalowany na Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. Z głośników zainstalowanych wypowiadane są komunikaty głosowe o zagrożeniu. Test działania systemu w naszej gminie został wykonany rok temu.

Zatem zapewniamy, że syrena strażacka ma na celu jak najszybsze zwołanie strażaków do zagrożenia. Dysponentem alarmowym dla OSP jest Komenda Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej która wzywa strażaków do danego zagrożenia związanego z charakterystyką pracy strażaków. Więc uspokajamy, można spać spokojnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *