Czy w Polsce powinna być kara śmierci? Zawrzało po śmierci 8-letniego Kamila.

Czy w Polsce powinna być kara śmierci? Zawrzało po śmierci 8-letniego Kamila.

Od blisko miesiąca wszystkie media w kraju informowały opinię publiczną o horrorze jaki przeżył 8 letni Kamil. To co wyszło na jaw po wszczęciu przez prokuraturę śledztwa przechodzi ludzkie pojęcie. Ból oraz cierpienie jakiego doznał chłopczyk jest nie do opisania. Od 29-marca, czyli od czasu kiedy dzieckiem zajęli się lekarze i sprawa wyszła na światło dzienne, każdy z nas zastanawiał się jak można skrzywdzić dziecko? Czy zawiodły instytucje? Czy można było coś zrobić?

 

Na te pytania będą starali się odpowiedzieć śledczy, którzy już dziś mówią, że coś nie zadziałało. Do sprawy odniósł się również szef rządu. Premier Mateusz Morawiecki przyznał podczas konferencji prasowej, że osobiście jest za przywróceniem kary śmierci. Ale – jak dodał – została ona zniesiona w całej Europie. Jednocześnie stwierdził, że w Polsce powinno się zdecydowanie wzmocnić zapisy Kodeksu karnego, które mówią o znęcaniu się nad dziećmi. Odniósł się w ten sposób do sprawy maltretowanego Kamilka z Częstochowy.

Premier stwierdził jasno… 

Premier dodał, że „tylko potwór jest w stanie wyrządzić krzywdę, i to tak straszną krzywdę, niewinnemu dziecku! A dzieci trzeba chronić przed potworami! Miejsce takich oprawców jest nie tylko w więzieniu, ale dla przestępstw popełnianych z takim okrucieństwem, z taką premedytacją jestem osobiście za najwyższym wymiarem kary – karą śmierci”.

Na wielu forach internetowych Polacy wrażają swoje zdanie na temat tego bestialstwa. Historia piekła, jakie przeszedł 8-letni Kamil z Częstochowy, jest wstrząsająca. Chłopiec, którego jedna czwarta powierzchni ciała jest wielką raną po poparzeniu, przez 10 dni pozostawał bez pomocy. Lista zarzutów prokuratorskich, jakie postawione zostały 27-letniemu ojczymowi i 35-letniej marce Kamila, jest długa i przerażająca.

Dawidowi B. grozi dożywocie. Jego żonie i biologicznej matce Kamila Magdalenie B. grozi kara do 10 lat więzienia. Czy jest to kara adekwatna do popełnionych czynów? Czy w naszym kraju powinna być kara śmierci? Czekamy na Wasze komentarze.


6 thoughts on “Czy w Polsce powinna być kara śmierci? Zawrzało po śmierci 8-letniego Kamila.

  1. Tak, powinna. Ale zanim by do tego doszło to powinni oprawców poddać takim torturom jakie oni stosowali. Może wreszcie będzie szacunek do życia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *