Dał się nabrać na akcje Orlenu. Stracił 5 tys. złotych.

Dał się nabrać na akcje Orlenu. Stracił 5 tys. złotych.

Pomimo ciągłych ostrzeżeń Policji nadal są osoby, które skuszone ofertą szybkiego zysku dają się oszukać. Tak również było tym razem. Mieszkaniec powiatu znalazł ofertę zakupu akcji „Orlen” w Internecie. Za namową rzekomego konsultanta umożliwił oszustowi dostęp do danych kont bankowych. Mieszkaniec powiatu, zanim się zorientował, stracił 5 tysięcy złotych.

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się głównie w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych. Zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek oraz projekty inwestycyjne.

Ofiarą takiej właśnie manipulacji padł mieszkaniec powiatu sztumskiego. Mężczyzna znalazł w Internecie ofertę zakupu pakietu akcji spółki „Orlen”. Inwestycja miała zakończyć się dużym zyskiem w krótkim czasie. Niestety za namową rzekomego konsultanta mężczyzna umożliwił oszustowi dostęp do danych bankowych i stracił 5 tysięcy złotych.

Sztumska policja  apeluje o rozsądek i ostrożność. Jeżeli chcemy inwestować, poczytajmy najpierw, w jaki sposób to zrobić bezpiecznie. Koncern Orlen na swojej stronie również udostępnił „ostrzeżenie przed oszustami”, czyli w jaki sposób inwestować, by nie dać się oszukać. Jednocześnie ostrzegamy, by pod żadnym pozorem nie instalować programów, o które proszą nas nieznajomi ani podawać im loginów i haseł do bankowości internetowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *