Dwa nowe pojazdy gaśnicze oficjalnie w służbie! Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sztumie

Dwa nowe pojazdy gaśnicze oficjalnie w służbie! Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sztumie

 

W piątek, 17 maja, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Sztumie spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji ich dorocznego święta. Dzień Strażaka to zawsze wyjątkowy moment, aby wyrazić wdzięczność za ich trud i poświęcenie, a także uhonorować ich osiągnięcia poprzez odznaczenia i awanse. Organizatorami tego wyjątkowego dnia była Komenda Powiatowa PSP w Sztumie, Gmina Mikołajki Pomorskie oraz Gmina Stary Targ.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz lokalnych w tym włodarze Maria Pałkowska-Rybicka Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie oraz Sebastian Szwarc Wójt Starego Targu, nie zabrakło również Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, st. bryg. Jaceka Niewęgłowskiego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków do nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Targu oraz Mikołajkach Pomorskich. Ten ważny moment miał miejsce w obecności komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Jacka Niewęgłowskiego, wójta gminy Mikołajki Pomorskie, Marii Pałkowskiej Rybickiej, wójta gminy Stary Targ, Sebastiana Szwarca oraz Komendanta Powiatowego PSP w Sztumie, st. bryg. Tomasza Banacha.

Wręczenie kluczyków to nie tylko symboliczne przekazanie nowoczesnego sprzętu, ale również dowód na to, jak ważne jest zapewnienie strażakom odpowiednich narzędzi do wykonywania ich trudnej i niebezpiecznej pracy. Nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze z pewnością przyczynią się do jeszcze skuteczniejszego działania jednostek OSP w regionie.

Dzień Strażaka to czas, kiedy cała społeczność może wyrazić swoją wdzięczność za ciężką pracę i poświęcenie strażaków. To również moment, aby przypomnieć sobie, jak ważna jest ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sztumie mogą być dumni ze swojej służby, a ich codzienne wysiłki nie pozostają niezauważone.Uroczystość zakończyła się symbolicznymi podziękowaniami oraz gratulacjami dla wszystkich odznaczonych i awansowanych strażaków. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i dumy, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *