Dzierzgońska policja zatrzymała po pościgu trzech włamywaczy. Próbowali staranować radiowóz.

Dzierzgońska policja zatrzymała po pościgu trzech włamywaczy. Próbowali staranować radiowóz.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu elbląskiego, którzy usiłowali włamać się do stodoły na terenie powiatu. Mężczyźni w wieku od 20 do 38 lat zostali zatrzymani przez policjantów dzierzgońskiej patrolówki po pościgu na terenie Malborka. Teraz za swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w sobotę. Policjanci ustalili, że do jednego z budynków gospodarczych  próbuje włamać się  trzech mężczyzn. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Przy drzwiach budynku stali mężczyźni, którzy  na widok radiowozu wsiedli w zaparkowane auto i  zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi sygnalizując swoje działania sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Po pewnym czasie mundurowi dogonili i zatrzymali podejrzanych w miejscowości Kaczynos.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu elbląskiego w wieku 20, 25 i 38 lat. Podczas ucieczki kierowca fiata uderzył w radiowóz mundurowych. W niedzielę mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży  z włamaniem za co, grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dodatkowo 38-letni kierowca autem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz wywieranie wpływu na zaniechanie  czynności służbowych policjantów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *