Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Ćwiczenia straży pożarnej

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Ćwiczenia straży pożarnej

Druga połowa września to czas, w którym rozpoczyna się trwający do końca listopada cykl ewakuacji placówek dydaktycznych. Jest to świetna okazja do odbycia wspólnych ćwiczeń mających na celu lepsze zapoznanie się z obiektami przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

27 września w Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich odbyły się ćwiczenia połączone z praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji uczniów i personelu. Po zgłoszeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sztumie przez dyrektor szkoły o pożarze w sali komputerowej budynku „małej” szkoły, na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z najbliżej położonej OSP Mikołajki Pomorskie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie oraz zastępy z OSP Postolin i Stary Targ.

W tym czasie nauczyciele ewakuowali uczniów ze wszystkich sal. Po przyjeździe jednostek straży pożarnych na miejsce dyrektor szkoły podała stan osób według listy obecności i zgodnie z przekazaną informacją w płonącym budynku została uwięziona trójka uczniów oraz jeden nauczyciel. Działania ekip ratowniczych polegały na ewakuacji ludzi z zagrożonego budynku, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ugaszenie pożaru oraz wentylacja pomieszczeń. W ćwiczeniach brało udział 8 zastępów PSP i OSP a w tym 39 strażaków oraz uczniowie i personel budynku „małej” szkoły w Mikołajkach Pomorskich

 

KP PSP SZTUM

 


GridArt_20220929_122237116

GridArt_20220929_122237116

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *