Jest oświadczenie gminy w sprawie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

Jest oświadczenie gminy w sprawie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

W piątek zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z prośbą o odniesienie się do zarzutów o nieprawidłowościach przy rozpatrywaniu dokumentacji w sprawie konkursu na dyrektora szkoły, kierowanych pod kątem urzędników przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego Katarzynę Przybysz.

Przypomnijmy, że Katarzyna Przybysz nie została dopuszczona do konkursu na dyrektora szkoły z powodu niedołączenia do dokumentacji zaświadczenia, które było wymagane przez organ prowadzący. W poście zamieszczonym na profilu społecznościowym dyrektor zarzuciła Gminie Dzierzgoń „ustawianie konkursu” pod jedną kandydaturę, podając jednocześnie że zanim dokumenty zostały złożone przeprowadziła ona konsultację z pracownikiem merytorycznym, po czym dokumenty w kopercie zostały złożone w biurze podawczym urzędu.

Cała sprawa jest bardzo poważna. Dlatego zwróciliśmy się do magistratu z prośbą o odniesienie się do zarzutów kierowanych przez Katarzynę Przybysz w kierunku urzędu. Poniżej publikujemy odpowiedz Aleksandry Kun Zastępcy Burmistrza Dzierzgonia oraz Przewodniczącej Komisji Konkursowej.


One thought on “Jest oświadczenie gminy w sprawie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *