Kielmy. Policja zatrzymała sprawców pobicia i gróźb karalnych z „narzędziem przypominającym broń”.

Kielmy. Policja zatrzymała sprawców pobicia i gróźb karalnych z „narzędziem przypominającym broń”.

Sztumscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie 32-latka. Jeden ze sprawców groził mamie pokrzywdzonego przedmiotem przypominającym broń palną. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo śledczy przedstawili zarzut gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za pobicie i groźby karalne z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 8 lat.

Do dyżurnego sztumskiej policji zgłosiła się 63-latka, która poinformowała, że w miejscowości Kielmy jej syn został pobity przez młodych mężczyzn. Jak wynikało z ustaleń mundurowych jeden z mężczyzn miał trzymać w ręce pistolet, którym groził kobiecie i jej synowi.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze sztumskiej komendy. Posiadając rysopis sprawców natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać bo zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego w wieku 22 i 39-lat.

W trakcie pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili, że mieszkańcy powiatu nowodworskiego przyjechali do Kielm, gdzie na przystanku autobusowym doszło do kłótni pomiędzy siedzącymi tam mieszkańcami a przyjezdnym 22 i 39-latkiem . Mieszkańcy powiatu nowodworskiego zaatakowali 32-latka. Mężczyźni przewrócili poszkodowanego na ziemię zaczęli go kopać i uderzać pięściami po całym ciele. Na miejscu zjawiła się mama pobitego mężczyzny i w trakcie szarpaniny jeden z mężczyzn wyciągnął pistolet przykładając kobiecie do głowy strasząc ją. Po czym wsiedli w samochód i odjechali.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 22- latkowi i jego 39-letniemu koledze zarzuty pobicia i gróźb związany z grożeniem przedmiotem przypominającym broń palną. Prokurator Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny. Za pobicie i groźby karalne z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *