Kolizja łosia z busem w Poliksach.  Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia.

Kolizja łosia z busem w Poliksach. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia.

Dziś rano przed godziną 5:00 doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej nr 515, gdzie bus zderzył się z łosiem. Na szczęście, nikt z pasażerów busa nie odniósł obrażeń, jednak pojazd doznał znaczących uszkodzeń. Niestety, zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia.

Pierwsza informacja o kolizji wpłynęła do służb ratunkowych krótko przed godziną piątą rano. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego, straż pożarną oraz policję. Ratownicy medyczni obecni na miejscu opatrzyli kierowcę pojazdu, natomiast strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia i odłączyli akumulator w busie, aby zapobiec ewentualnemu pożarowi.

Jak wielokrotnie informowali nas widzowie, na drodze wojewódzkiej nr 515, szczególnie w okolicy Poliks od strony Dzierzgonia, często dochodzi do sytuacji, w których dzika zwierzyna, w tym łosie, przebiegają przez jezdnię. Blisko dwa miesiące temu, w tym samym miejscu, miała miejsce podobna kolizja z udziałem osobowego samochodu i dzikiego zwierzęcia.

W związku z tym, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na tej trasie. Zwiększona uwaga i redukcja prędkości mogą zapobiec tragicznym wypadkom oraz chronić życie zarówno ludzi, jak i zwierząt.


One thought on “Kolizja łosia z busem w Poliksach. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia.

  1. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego.
    A do Zwierzyny ? Czemu wy zawsze odnosicie się tylko do osób ! Przecież to było zdarzenie z Zwierzęciem ! .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *