Kolizja w Starym Dzierzgoniu. 56-letni kierowca fiata wydmuchał 3 promile.

Kolizja w Starym Dzierzgoniu. 56-letni kierowca fiata wydmuchał 3 promile.

Sztumscy policjanci podjęli wczoraj interwencję wobec 56-latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca fiatem nie zachował należytej ostrożności uderzając w tył osobowego fiata. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj popołudniu dyżurny sztumskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że Starym Dzierzgoniu doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 56- letni mężczyzna, kierujący osobowym autem, uderzył w jadącego przed nim fiata. Od mieszkańca powiatu w trakcie interwencji mundurowi wyczuli alkohol. W związku z tym został on poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało blisko 3 promile.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 56- lakowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna . Za spowodowanie kolizji drogowej również odpowie przed sądem.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *