Metodą na policjanta wyłudził 90 tysięcy złotych. Mieszkanka Dzierzgonia padła ofiarą oszusta.

Metodą na policjanta wyłudził 90 tysięcy złotych. Mieszkanka Dzierzgonia padła ofiarą oszusta.

Oszuści działający metodą „na policjanta” i „na wnuczka”, „prokuratora” bądź „funkcjonariusza CBŚ” wciąż próbują oszukać starsze osoby. Ofiarami oszustów padła wczoraj mieszkanka Dzierzgonia , która przekazała oszustom pieniądze w gotówce, w przekonaniu, że kontakt z nią nawiązał funkcjonariusz Policji rozpracowujący grupę przestępców . Policjanci ostrzegają i apelują o natychmiastowe zgłoszenia. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z obcymi, policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy oraz drogich kosztowności.

Mimo działań prowadzonych przez Policję, które często kończą się zatrzymaniami osób oszukujących starsze osoby, nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy próbują wzbogacić się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Wczoraj do mieszkanki Dzierzgonia  dzwonili oszuści podający się za prokuratora I funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.  Poszkodowana kobieta   przekazała oszustom pieniądze, w przekonaniu, że pomaga Policji w rozbiciu grupy przestępczej.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu  i proszą, aby w przypadku zetknięcia się z tego typu telefonicznymi prośbami, jeżeli zachodzi chociaż cień podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem działającym w opisywany sposób, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Za każdym razem, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zakończmy daną rozmowę i samemu zadzwońmy na Policję – tel. 47 74 13 271 (dyżurny sztumskiej Policji) lub na numer alarmowy 112, gdzie zawsze uzyskamy pomoc. Policjanci radzą też, aby nie przekazywać żadnym obcym osobom pieniędzy, ani nie dokonywać przelewów na konta.


jpg

jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *