Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za swój czyn mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego stanie przed sądem.

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za swój czyn mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego stanie przed sądem.

Przez cały weekend policjanci z sztumskiej drogówki prowadzili działania „Motocykle”, których celem było zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie. W trakcie działań policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy ponieśli konsekwencje swojego zachowania.

Sobota i niedziele był dniem, w którym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Motocykle”, miały na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

Podczas działań policjanci skontrolowali  42 pojazdy i 14 motocykli. Ujawniono także 16 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Okazało się także, że trzy pojazdy w tym jeden motocykl był niesprawnych technicznie..

W trakcie działań „MOTOCYKLE” policjanci ze sztumskiej drogówki zatrzymali pięciu mieszkańców powiatu sztumskiego, którzy jechali rowerami pod wpływem alkoholu. Wszyscy ponieśli konsekwencje swojego zachowania. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Natomiast pamiętajmy, że motocyklista w przypadku zderzenia z samochodem, nie posiada ochrony w postaci karoserii. Dlatego ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Widząc samochód, który stoi na drodze podporządkowanej, należy wziąć pod uwagę, że kierowca „puszki” nie zauważy motocyklisty. Jazda z prędkością umożliwiającą wyhamowanie lub skuteczne ominięcie przeszkody, jest jedyną gwarancją na bezpieczny powrót do domu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *