MSZ: władze Polski są gotowe przekazać samoloty MiG-29 do dyspozycji USA

MSZ: władze Polski są gotowe przekazać samoloty MiG-29 do dyspozycji USA

„Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki” – przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki” – czytamy w oświadczeniu MSZ.

„Jednocześnie Polska zwraca się do Stanów Zjednoczonych Ameryki o dostarczenie jej używanych samolotów o analogicznych zdolnościach operacyjnych. Polska jest gotowa do natychmiastowego ustalenia warunków zakupu tych maszyn” – napisał dalej MSZ.

„Rząd Polski zwraca się też do innych państw NATO – posiadaczy samolotów MIG-29 – o podobne działanie” – dodano.


2 thoughts on “MSZ: władze Polski są gotowe przekazać samoloty MiG-29 do dyspozycji USA

  1. Dokladnie….nikt nie chce wojny swiatowej!!!! A z tego co widac Putin jest nieobliczalny i nie wiadomo co mu siedzi w tej chorej glowie!!!!! Stanowcze NIE!!!!

  2. Zdecydowanie NIE! Co innego pomoc humanitarna,a co innego militarna.co oni chcą ściągnąć do Polski tą dzicz ruską! W odwecie. Nawet jak Amerykanie dadzą nam kilka f 16 w ramach rekompensaty, to czas wyszkolenia pilota na takiej maszynie w zależności od modelu i wyposażenia to minimum 2LATA!! A DO tego czasu czym będą latać .na drzwiach od stodoły chyba, tak powiedziała niegdyś prezydent Bronisław Komorowski. Tego chcecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *