Nietrzeźwi rowerzyści ukarani mandatami

Nietrzeźwi rowerzyści ukarani mandatami

Dwóch mieszkańców powiatu sztumskiego jechało jednośladami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj ponieśli konsekwencje swojego zachowania. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W sobotę przed godziną 11.30 na terenie Sztumu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Drugi rowerzysta został zatrzymany w niedzielę w Cygusach. Badanie 63 letniego rowerzysty wykazało, że wsiadł na rower będąc w stanie nietrzeźwości mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *